Półkolonie w Erminowie pełne atrakcji

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Półkolonie w Erminowie pełne atrakcji Edukacja sochaczew
+5

Dla uczniów Zespołu Szkół w Erminowie przebywanie w szkolnych murach podczas wakacji nie jest straszne. A to za sprawą właśnie trwających półkolonii. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Erminowie dla swoich uczniów przygotowali wiele ciekawych i urozmaiconych zajęć, a wszystko po to, by zapełnić im wakacyjny czas.

Ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Erminowie rozpoczęła w poniedziałek 5 sierpnia półkolonie. Odbywają się one w godzinach od 9.00 do 14.00 i potrwają do piątku 16 sierpnia.

Obok spotkań, zajęć na terenie szkoły i gier w pierwszych dniach półkolonii był już zorganizowany wyjazd na sochaczewski basen oraz liczne atrakcje na terenie szkoły. Pogoda jest słoneczna, żar leje się z nieba, więc wyjazd na basen był dla grupy uczniów doskonałym pomysłem. Kolejne dni też zapowiadają się wcale nie gorzej.
Dzięki uprzejmości dyrekcji PKS z Grodziska Mazowieckiego młodzież dowożona jest do szkoły oraz na inne wycieczki na terenie naszego powiatu bezpłatnie. Uczestnicy półkolonii mają zapewnione posiłki, dostają śniadanie i pyszny obiad. Nauczyciele starają się jak najbardziej urozmaicić dwutygodniowy czas, przygotowując wiele atrakcji, a wśród nich m.in. wyjazd do Żelazowej Woli, zwiedzanie muzea i ciekawych miejsc w Sochaczewie i okolicy. Grupa wybierze się także na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Tradycyjnie już pójdą na pizzę do jednej z sochaczewskich pizzerii, gdzie również będą mogli podpatrzyć pracę od kuchni. W planach jest także wizyta w McDonaldzie.
A w szkole nauczyciele przygotowali zajęcia sportowe, plastyczne a nawet taneczne, wszystko zgodnie z zainteresowaniami i prośbami podopiecznych.
Dyrekcja szkoły pragnie podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji półkolonii starostom sochaczewskim, którzy po raz kolejny nie odmówili pomocy i można było zorganizować uczniom erminowskiej szkoły półkolonie. Słodkości dla uczniów przekazała firma Mars, zaś firma Sławek państwa Paciorkowkich z Janowa w gminie Brochów lody. Również na półkolonie zostały przekazane środki z funduszu rozwiązywania problemów alkoholowych.
- Szkoła w Erminowie organizuje dla swoich uczniów półkolonie zarówno w przerwie wakacyjnej, jak i podczas zimowych ferii. Pedagodzy mocno się starają, by plan zajęć na każdy dzień był jak najbardziej zróżnicowany, barwny i urozmaicony, ale budzący zainteresowanie wśród młodych uczestników. Atrakcji jest sporo, a rodzice nie muszą się martwić, że ich dzieci marnotrawią czasu przed komputerem czy telewizorem. Nie wszyscy wyjeżdżają nad morze czy w góry, stąd też pomysł na półkolonie, wyczekiwanie przez niektórych uczniów już od pierwszych dni wakacji. Tu nie narzekają na nudę, brak zajęcia i towarzystwa – podkreśla wicestarosta Janusz Ciura.
Z przygotowanego programu zajęć półkolonii zadowoleni są sami uczniowie, co potwierdzają liczne zdjęcia, na których utrwalono zadowolone miny uczestników. Samych podopiecznych chwalą też opiekunowie i nauczyciele, którzy podkreślają, że grupa jest zintegrowana, zdyscyplinowania a do tego posłuszna i grzeczna, co w wielu przypadkach mogło stanowić problem, gdyż dzieci biorące udział w półkoloniach są w różnym wieku, z różnym upośledzeniem.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy