Polska samorządność dźwignią rozwoju Ojczyzny

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Polska samorządność dźwignią rozwoju Ojczyzny Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, obchodzonego 27 maja, przedstawiciele samorządów wzięli udział w uroczystym spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Uczestniczył w nim również Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski.

Jak podkreślił prezydent, Dzień Samorządu Terytorialnego w roku 25-lecia polskiej wolności to moment szczególny do podziękowań.

Bronisław Komorowski stwierdził, że polska samorządność jest jedną z dźwigni rozwoju Ojczyzny, zaś zasługą samorządowców jest, że ludzie w Polsce postrzegają, że generalnie dobrze dzieje się również w tej małej ojczyźnie, w której oni żyją.

Polska samorządność według prezydenta jest źródłem polskiego sukcesu, czego najlepszym potwierdzeniem jest to, że inni chcą nas naśladować i oceniają naszą drogę jako drogę sukcesu, co jest równocześnie powodem do wielkiej satysfakcji. Wspomniał w tym miejscu Ukrainę i jej walkę o niepodległość, ale także podjęte trudne dzieło pogłębiania reformy samorządowej.

Prezydent podziękował serdecznie za sukcesy polskich samorządowców, które składają się na mozaikę sukcesów Polski całego 25-lecia.

Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, dyplomów i flag laureatom „Majówki z Polską” oraz statuetek finalistom II edycji Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z powiatu sochaczewskiego został w tym roku uhonorowany Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, który z rąk Bronisława Komorowskiego otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy