Pomagał ludziom w imię sportu

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pomagał ludziom w imię sportu Inne sporty sochaczew
+2

Pomagał ludziom w imię sportu, a jeszcze bardziej ludziom, którzy kochali sport. Tak o Sylwestrze Rozdżestwieńskim powiedział Zenon Grąbczewski podczas IV Memoriału, który 18 maja 2017 r. odbył się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie.

Patronem tego cyklicznego wydarzenia jest właśnie sportowiec, redaktor, nauczyciel i przyjaciel młodzieży. Tak w skrócie można powiedzieć o Sylwestrze Rozdżestwieńskim, który do Iłowa miał szczególny stosunek. Mimo, iż mieszkał w Sochaczewie był tutaj częstym gościem, stałym bywalcem hali sportowej i gimnazjum. Gdyby mógł, to by wszystkie zawody przeniósł do Iłowa – mówił o nim przyjaciel, znany w Sochaczewie sportowiec. Tu dawniej uczęszczał do szkoły podstawowej, a w latach późniejszych jego popularność i zasługi na rzecz tutejszej gminy przyniosły mu tytuł Honorowego Obywatela Iłowa oraz statuetki: „Przyjaciel Gimnazjum” i „Przyjaciel Szkoły Podstawowej w Brzozowie”. Celem Memoriału im. Sylwestra Rozdżestwieńskiego, który krzewi idę sportu jest także kultywowanie pamięci  o patronie.

W ramach wydarzenia odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn  Pożarniczych, podczas których w dwóch konkurencjach zmierzyły się zespoły dziewcząt i chłopców z Iłowa, Łącka i Załuskowa. Zawody obserwowała społeczność Gimnazjum, SP w Iłowie oraz Przedszkola Samorządowego oraz władze gminy i jej mieszkańcy. Mieli oni okazję obejrzeć także pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu PSP w Sochaczewie. Prezentacja ta przybliżyła wszystkim obserwatorom jak wygląda interwencja straży pożarnej i jej działania polegające na udzieleniu pomocy uczestnikom losowego zdarzenia drogowego.

Miłą niespodzianką dla wszystkich widzów była obecność sokolnika, myśliwego w kole łowieckim „Żbik” i miłośnika ptaków szponiastych, które demonstrował w ramach przygotowanego pokazu. Igor Kowalski przedstawił uczestnikom Memoriału krótką historię sokolnictwa w Polsce i na świecie. Atrakcją okazało się wypuszczanie i przywoływanie ptaków drapieżnych, którą otrzymali ochotnicy spośród widowni. Z tej okazji skorzystali starsi wiekiem gimnazjaliści, dzieci młodsze, a nawet bardzo małe, a także dyrektor gimnazjum. Po zakończeniu pokazów wszyscy uczestnicy imprezy, która odbywała się w plenerze zostali zaproszeni na poczęstunek do szkolnej stołówki.

W trakcie Memoriału tradycyjnie nie zabrakło wspomnień o Sylwestrze Rozdżestwieńskim, którego postać przybliżono na auli placówki. Tu głównym prelegentem był Zenon Grąbczewski, który zainteresował młodzież niebanalną historią życia zmarłego w 2013 roku miłośnika sportu, związanego na trwałe z tutejszą gminą.

Memoriał zakończył turniej tenisa stołowego, który rozgrywany był w 4 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, open i amator. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

czubix2czubix2
0
Pokaz ratownictwa drogowego w wykonało OSP IŁÓW :) Pozdrawiam. (2017-05-22 15:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy