Pomaturalne podsumowania

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pomaturalne podsumowania Sochaczewianie - sylwetki sochaczew

Sezon maturalny dla większości absolwentów szkół średnich właśnie dobiegł końca. Korzystając z uroków wakacji, które dla nich się już rozpoczęły, mogą zastanowić się, co chcieliby dalej robić lub poczekać z tą decyzją do czerwca, aż otrzymają wyniki. Jedno jest pewne – książki i repetytoria na razie mogą zostać schowane głęboko do szafek. Maturzyści mają 4 miesiące „chillout’u”, czyli mówiąc po polsku odpoczynku.
Oto jak podsumowali egzaminy maturalne.

Bartek
- Uczęszczałem do ZSR CKU(ogrodnik). Podstawowe przedmioty uważam za banalne 80%+ będzie, ustne również, najgorzej poszła mi fizyka, ale mam nadzieję, że nie tak bardzo źle. Fizyczne zadania teoretyczne sprawiły mi najwięcej trudności. Przygotowania zacząłem jakiś miesiąc przed maturami, rozwiązywałem sobie stare matury z fizyki i matematyki. Po maturze mam zamiar studiować jakiś kierunek techniczny. Jeśli chodzi o uczelnie, to myślę, że będzie to Wojskowa Akademia Techniczna.

Asia
- Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza. Poza podstawowymi przedmiotami zdawałam maturę z rozszerzonego angielskiego i rozszerzonej geografii. Moje przygotowania polegały głównie na chodzeniu na fakultety, organizowane przez nauczycieli. Moim zdaniem poziom trudności matur był w tym roku dość wysoki w porównaniu z ubiegłorocznym. Najtrudniejsze dla mnie były rozszerzenia, a matematyka była bardzo łatwa. Jak na razie nie mam sprecyzowanych planów co do studiów, na pewno chciałabym studiować dziennie, ale jeszcze nie wiem konkretnie, co to będzie.

Ania
- Również uczęszczałam do Iwaszkiewicza, do klasy o profilu mat-geo. Mogę powiedzieć, że geografia, którą zdawałam na poziomie rozszerzonym, była naprawdę trudna. Matematyka według mnie za to była dość prosta. Zdawałam też biologię podstawową i uważam, że nie był to trudny egzamin. Przed maturą nie korzystałam z żadnych korepetycji, jedynie chodziłam na szkolne fakultety. Po maturze wybieram się na SGGW do Warszawy, chciałabym studiować gospodarkę przestrzenną - dziennie.

Paweł
- Tegoroczne matury rozszerzone miały dość wysoki poziom. Obowiązkowe przedmioty były proste, matematyka w tym roku też nie była trudna. Ogólnie jestem zadowolony z tego jak mi poszło, wiadomo mogło być lepiej, ale nie jest źle. Uczyłem się można powiedzieć, na ostatnią chwilę, a wcześniej chodziłem na korepetycje i fakultety. W planach mam studia o kierunku transport na Wyższej Szkole Cła i Logistyki albo na Politechnice, zobaczymy jeszcze jak to będzie.

Bartek
- Skończyłem liceum gastronomiczne w szkole prywatnej. Uważam, że poziom trudności matur był średni, jak na miarę możliwości uczniów mojej szkoły czy klasy. Co do samych egzaminów, to mnie największy problem sprawiła matematyka, bo ona jest zdecydowanie moją słabą stroną. Chodziłem na korepetycje, żeby się do niej przygotować, więc mam nadzieję, że zdałem. Teraz po maturze chciałbym się dalej rozwijać w kierunku gastronomicznym.

Rozmawiała
Małgorzata Nikończuk

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy