Pomiędzy człowiekiem a "ideologią" LGBT - kazanie o szacunku

/ 18 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pomiędzy człowiekiem a "ideologią" LGBT - kazanie o szacunku  Kościół i religia sochaczew

Założyłam sobie od początku, że moim celem felietonistycznym będzie trafić do młodych ludzi o cerze gładkiej jak pupcia niemowlaka i kiedy wielokrotnie zderzałam się ze ścianą, zrozumiałam, że trafiłam na czasy, w których największym osiągnięciem większości młodych staje się podbicie obserwujących albo zmiana nicku na mamusia_(tu wpisać dowolne imię). Jednocześnie stało się dla mnie jasne, że młodzi są zwyczajnie za głupi. Dlatego nauczyłam się pisać dla grupy wiekowej moi rodzice +, długo mówiąc do ludzi tak starych, że ich twarz dodana do faceappki nawet bardzo by się nie zmieniła, a w zmianie stylu nie pomoże już sama Sablewska. Jakie życie, taki rap. Teraz muszę smutno stwierdzić, że głupi jesteśmy bez względu na wiek.

Co to za dom, fundamenty w nim drżą. Brat bratu gardło podrzyna... - śpiewała Kora Jackowska w Kreonie. Z bólem serca i żołądka muszę zgodzić się z abp. Jędraszewskim w jednej kwestii – jesteśmy zarazą. Zarażamy innych nienawiścią do drugiego człowieka tak beztrosko, jak można zarazić katarem. Co prawda, ziebią mnie i parzą słowa biskupa, ale nie dziwią. Od czterech lat dajemy przyzwolenie na gardzenie bliźnim – pedałem, feministką, zdradziecką mordą, chamstwem lewackim, złodziejami z PO, Owsiakiem i każdym, kto myśli. Od czterech lat tworzy się społeczeństwo, które za jednego człowieka zwanego prezesem dałoby się pokroić. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego nikt nie podsunął noża.

Należałoby teraz pogratulować Kościołowi złamania najważniejszego przykazania, o którym tak lekko przychodzi mu mówić – przykazania miłości. Za ideologią, która działa jak zasłona dymna odwracająca uwagę od haniebnych słów stoją ludzie, którzy tak jak inni pragną miłości i zrozumienia, którzy myślą i czują, których tęczowe serce nie jest gorsze, ale inne. Ostatnio w jednym z sochaczewskich kościołów aka Big Ben, proboszcz grzmiał z ambony, że „ideologia” LGBT jest obca. I tutaj też muszę się niestety zgodzić – żyjemy w czasach, w których Polak Polakowi, człowiek człowiekowi jest obcy, a Kościół, który powinien uczyć szacunku i miłości jest niczym biblijna Sodoma i Gomora. Takie słowa niezwykle mocno oddziałują na przeciętnego praktykującego katolika, nierzadko traktującego księdza co najmniej jak papieża, który właśnie zszedł z cokołu pomnika stojącego obok Lidla i zaczyna do niego mówić. Woda z mózgu.  Parafrazując słowa Kuczoka, jeśli Bóg jest taki jak jego wyznawcy, to lepiej żeby nie istniał.

Przeczytawszy (okropna forma)  komentarze pod artykułem moich redakcyjnych koleżanek z pomysłem zorganizowania marszu równości w Sochaczewie zrozumiałam, że więcej dystansu od większości Sochaczewian ma wynalazca kija w dupie. Takie mamy społeczeństwo, że dzieli nas bardzo cienka granica pomiędzy gejem, pedałem, pedofilem, zjadaczem kupy a wydarzeniami białostockimi.

Bycie od 21 lat jednoosobową subkulturą daje mi podstawy do stwierdzenia, że od czekania na wiatr, co rozgoni ciemne, skłębione zasłony, bardziej opłaca się samemu być Katriną.


 1.7
Oceń
(11 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (18)

linulinu
+1
no już zaraz, za chwilę.... START !! (2019-08-20 10:42)
RouterRouter
+3
Czyli bajek ciąg dalszy. (2019-08-20 10:52)
KoverasKoveras
+3
O ile kwestia tolerancji jest oczywiście istotna i godna pochwały jest wskazywanie społeczeństwu konieczności równego traktowanie niezależnie od przekonań i oreintacji seksualnej, o tyle jak zwykle Pani dziennkierka popisała się niezwykłym kunsztem wywyższając się ponad innych i obrażając każdego o odmiennych od niej poglądach. Jak zwykle dużo jest w tekście własnych odczuć i przekonań niepopartych rzetelną pracą dziennikarską. Poraz kolejny widzimy hipokryzję i zwyczajną głupotę lejącą się z tekstu sztucznie upiększonego nieudolnie stosowanymi środkami stylistycznymi. Jeżeli uważa Pani również, że wśród osób młodych znajdują się wyłącznie osoby o podobnym do Pani horyzoncie intelektualnym, polecam zmienić środowisko. (2019-08-20 11:02)
zuziazuzia
-3
@koveras felieton jest utrzymany w osobistym tonie, taka jego natura ;) (2019-08-20 11:11)
KoverasKoveras
+2
@zuzia ciekawą praktyką jest publikowanie felietonów w rubryce wiadomości ;) (2019-08-20 11:14)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Koveras co by Zuzia nie napisała to będzie to przez ciebie krytykowane. Zarzucasz jej brak profesjonalizmu, który sam wykazujesz, gdyż twoja analiza nie jest neutralna tylko okraszona prywatnymi animozjami do autorki. Gdzieś cię coś zabolało (zapewne artykuł o króliczku bo w nim się ujawniłeś) i teraz będziesz autorkę kopał na każdym kroku stosując nieudolne środki stylistyczne. (2019-08-20 11:56)
KoverasKoveras
+2
@pierwsza_krew świetna analiza domorosły detektywie, ujawniłem się tam, gdyż tamten artykuł był już znaczną przesadą, ale śledziłem wcześniejszą twórczość autorki. O jakim braku profesjonalizmu mówisz? Ja nie zajmuję się zawodowo dziennikarstwem, ani komentowaniem, natomiast po quasi-profejsonalnym portalu oczekuje treści, które chociaż mogą aspirować do profesjonalnych. A skoro autorka ochoczo opluwa wszystkich o odmiennych od niej poglądach, chyba nic w tym dziwnego, że tej akcji będzie odpowiadać adekwatna reakcja. A pod względem prywatnych animozji to Pani Zuzi mogę buty czyścić. (2019-08-20 14:07)
ToTylkoJaToTylkoJa
+2
od 4 lat? ciekawe. Nie moge czytać tych wypocin. (2019-08-20 15:23)
gajgaj
0
Przeczytałem.

Felieton jak w mordę strzelił...;) (2019-08-20 15:33)
ShitmonsterShitmonster
+4
Jedyne słuszne rozwinięcie skrótu LGBT usłyszałem pare dni temu. A, że było mądre to podziele się z wami. " Lej Gorzałe Bo Trzęsie". Co do felietonu

"Takie mamy społeczeństwo, że dzieli nas bardzo cienka granica pomiędzy gejem, pedałem,"Ja do tej pory myślałem, że pedały to przy rowerze, ale zuzia mnie uświadamia, że jednak chodzi o ludzi. (2019-08-21 00:27)
bubububu
+2
https://www.youtube.com/watch?v=DRXY70Tl9FU

Panie Pieczka, wykrakałeś ... (2019-08-22 11:47)
marcpromarcpro
+2
Szanowna autorko,

Moze zamiast wylewać swoje żale o tym jak zacofanie jest to miasto, po prostu zorganizuj taki marsz.

Póki co, to Art 57 Konstytucji zapewnia swobodę organizowania zgromadzeń każdemu. A to oznacza, że legalne zgromadzenie może sobie zrobić zarówno łysy koleś z zielonym sztandarem z falangą, jak też i chłopczyk w rurkach/leginsach z tęczowa flagą.

Więc nawet i Ty możesz zorganizować sobie swoją własną manifestację.Zatem nie pytaj się tutaj innych o zdanie, bo odsetek mieszkańców miasta odwiedzających ten portal jest znikomy, tylko bierz się do roboty.Idź do UM, zgloś I Sochaczewski Marsz Równości i zobacz ile ludzi na niego przyjdzie.

Wtedy będziesz wiedziała czy jest zapotrzebowanie na takie imprezy w naszym mieście czy też nie.

Jak będzie np. 10, 20 czy 50 osób to będzie jasne że nie ma sensu nic takiego organizować.

Ale jak przyjdzie np 500 czy 1000 osób, no to będziesz wiedziała że to miasto jest otwarte na teczową rewolucje.Tylko nie ściągaj wzorem innych miast ludzi z całej Polski, żeby sztucznie podbijać frekwencję. Niech to będą wyłącznie mieszkańcy naszego miasta i okolic. (2019-08-22 13:00)
gajgaj
0
Bubu

Ale zdajesz sobie sprawę że "Konopielka" to przykład ostaniego bastionu zacofania w morzu nowoczesności? I że postać grana przez Pieczkę gdy styka się z tą nowoczesnością (na wozie) pozbywa się skrupułów? ;) (2019-08-22 13:25)
marcpromarcpro
+4
@shitmonster,

Ja znam trochę inne rozwinięcie LGBT:

Lej Geja Batem Tatusiu :-)@Zuzia Ziarek,

Chciałem jeszcze dodać, że to Wy (środowisko LGBT) rozpoczęliście tę wojnę.

To Wy pierwsi zaczęliście szydzić i drwić z katolików na swoich paradach/marszach.

To na tzw. marszach równości dochodzi do naruszeń prawa, znieważania przedmiotów czci religijnej i obrażania uczuć religijnych.

To Wy w obsceniczny sposób szydzicie z Najświętszego Sakramentu (Warszawa) oraz w wulgarny sposób imitujecie procesję eucharystyczną (Gdańsk).

To Twoja koleżanka z Wrocławia sprzedaje: Cipkomaryjki.Co Wam (środowisku LGBT) zrobili chrześcijanie/katolicy że tak ich nienawidzicie?

Dlaczego celem Waszych ataków są wyłącznie katolicy, a nie np. wyznawcy judaizmu czy islamu?Gdzie tu wolność, równość i tolerancja o których tak krzyczycie, skoro chcecie podporządkować sobie resztę społeczeństwa, a każdy kto nie zgadza sie z Waszymi postulatami jest Waszym śmiertelnym wrogiem.Dlaczego tak tolerancyjne środowisko LGBT, nie toleruje u innych braku tolerancji?Dlaczego krzycząc o różnorodności, nie chcecie jednocześnie przyjąć do wiadomości że oprócz tęczowych LGBT mogą się pojawiać się: naziści, faszyści, rasiści, nacjonaliści, kibole, katole i prawaki?(2019-08-22 16:16)
robroyrobroy
0
jałowa dyskusja,bleblanie,bleblanie a fakty się nie liczą? postać znana ,kiedy popełnił przestępstwo jeszcze nie bylo przestępstwem,ale piętnuje, a pytanie do tych pwalonych z LGTB-czego wam zabraniają? konkretnie (2019-08-22 16:58)
robroyrobroy
+1
.@zuzia (2019-08-23 07:00)
zuziazuzia
+2
@robroy, do tej pory tylko e-Sochaczew.pl wysyłało mi to na maila... ;) (2019-08-23 08:22)
robroyrobroy
0
zuzia,sie nie martw,dobrze że humor Ci dopisuje,pozdrawiam (2019-08-23 09:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy