Pomoc dla szpitala w Sochaczewie - Ruszyła akcja Fundacji Judyta

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pomoc dla szpitala w Sochaczewie - Ruszyła akcja Fundacji Judyta Interwencje i pomoc sochaczew

Szpital Powiatowy w Sochaczewie ma szansę uzyskać pomoc! Ruszyła akcja społeczna dla tej placówki. Fundacja Judyta i DMB Nieruchomości zainicjowały zbiórkę na siepomaga.pl. Wpływają już pierwsze datki.


Pomoc z głową

Epidemia koronawirusa odsłoniła problemy, z jakimi na co dzień zmaga się polska służba zdrowia. Braki sprzętów, czy podstawowych zabezpieczeń dla personelu medycznego to bolączka wielu placówek. Również Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Nie godząc się na tę sytuację Małgorzata Brzezińska – wiceprezes Fundacji dla Szczeniąt Judyta oraz Dorota Bednarska – właściciel DMB Nieruchomości – Centrum udanych transakcji zwarły szyki i w porozumieniu z Fundacją Siepomaga uruchomiły zbiórkę pomocową dla szpitala.

Dwie przedsiębiorcze kobiety zaczęły od wywiadu. Zamiast dramatyzować lub kierować się przypuszczeniami, skontaktowały się z dyrekcją placówki i poprosiły o wymienienie najpilniejszych potrzeb. Otrzymały konkretną odpowiedź i przystąpiły do dzieła, wybierając z listy sprzęty, które odegrają największą rolę w walce z Covid-19. Są wśród nich respiratory transportowe, myjnia dezynfekator, pompy infuzyjne, czy też pulsoksymetry. 

I choć te potrzeby szpitala opiewają na sprzęty warte 890tys. zł, celem zbiórki jest zebranie 300 tys. zł.


Zbiórka pod znakiem Fundacji Judyta

Pomysł to jedno, a skuteczna realizacja to zupełnie co innego. A one wiedzą jak to zrobić. Dlatego zbiórka organizowana jest pod auspicjami Fundacji dla Szczeniąt Judyta, która cieszy się zaufaniem społecznym, a także ma ogromne doświadczenie w organizowaniu podobnych akcji. Szefowa Fundacji jest w stałym kontakcie z Fundacją Siepomaga, która na szeroką skalę prowadzi akcję społecznej pomocy dla szpitali. Być może, jeśli wsparcie dla sochaczewskiej placówki będzie znaczne, a jest to możliwe dzięki nagłośnieniu przedsięwzięcia, uda się pozyskać dodatkową pomoc od organizacji, użyczającej do zrzutki swojego portalu. 

Niezależnie od zbierania funduszy na zakup sprzętu medycznego, Fundacja Judyta i DMB Nieruchomości podjęły starania o pozyskanie dla personelu szpitala środków ochrony osobistej. Płyny dezynfekcyjne, maski, rękawiczki, fartuchy, przyłbice, to rzeczy od których zależy życie i zdrowie walczących na pierwszym froncie lekarzy, czy pielęgniarek. Inicjatorki akcji zbierają, kupują, koordynują wysyłkę tych rzeczy, by potem przekazać je szpitalowi. Wszystkie działania prowadzone są w porozumieniu z dyrekcją sochaczewskiej placówki.


Być przygotowanym

- Na podstawie doświadczeń z innych europejskich krajów i przewidywań polskich ekspertów, szczytu zachorowań na koronawirusa można spodziewać się pod koniec kwietnia, a w zależności od tego jak będziemy na to przygotowani, zależeć będzie możliwość ratowania naszego zdrowia i życia. Szacuje się, że do świąt wielkanocnych liczba chorych w kraju może wzrosnąć do 60 tyś. Dlatego chociaż wybuch epidemii był dla wszystkich szokiem, drugi raz nie możemy dać się podejść - mówi Dorota Bednarska

- Musimy zrobić wszystko, by się przygotować. To sprawa nas wszystkich. Pamiętajmy, że efekty zbiórki pomogą nie tylko w tym trudnym czasie. One będą służyć ludziom również po ustaniu pandemii. I o to przecież chodzi - dodaje Małgorzata Brzezińska.

- Pomóżmy szpitalowi w Sochaczewie, razem ofiarujmy lekarzom tej placówki broń, dzięki której ich walka o nas nie będzie z góry przegrana. Teraz – gdy koronawirus zaczyna zbierać swoje żniwo i później, gdy respirator, monitor, czy pompa infuzyjna ocalą naszego sąsiada, mamę, babcię, czy po prostu nieznajomego, który chce żyć – czytamy na stronie zbiórki.


Zatem do dzieła!


Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/szpitalwsochaczewie?fbclid=IwAR136UYyXaVTtvPtzgN5HSw0fr0PExrN4pYj11qnOuImkuX

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

szarmaszarma
0
Akcja godna pochylenia głowy i godna podziwu . Namawiam Pana Osieckiego , jego zastepcę jednego i drugiego ( nazwisk nie pamiętam , bo miernotami się nie zajmuję) , namawiam Panią Gontową I jej zastępców ( też miernoty) do oddania na ten cel swoich półrocznych uposarzeń . Wtedy zobaczymy jak Wam na mieście i powiecie , a takze na szpitalu i ludziach zależy . Namawiam do oddania diet radnych z powiatu i miasta a przedewszystkim z Forum Osieckiego ( Bo przecież z tego forum radna ostatnio dostała posadę w sanepidzie - a co z wyksztalceniem ?) Chcę przypomnieć ,że szefową sanepidu jest żona jednego z wiceburmistrzow - miernot-grajek . To Wy decydenci powinniście wesprzeć szpital aby ludzie nie umierali. Proszę organizatorów o powiadomienie opini czy te osoby wspomogły szpital . (2020-04-03 21:15)
wkurzonywkurzony
+1
Akcja godna podziwu! Tylko po co? Słyszeliśmy tyle razy, że jestesmy doskonale przygotowanie do pandemii. Czyzby nas ktoś okłamał? (2020-04-04 09:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy