Pomoc żywnościowa w gminie Rybno

Zdjęcia i foto: Pomoc żywnościowa w gminie Rybno  Opieka społeczna sochaczew

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie podpisał z Bankiem Żywności SOS w Warszawie kolejne porozumienie na realizację programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa na lata 2014-2020”. Jest to podprogram 2019. 


- Porozumienie zawarte z Bankiem Żywności obowiązuje na do końca czerwca 2020 roku. Program ma na celu udzielanie pomocy osobom i rodzinom, które  z powodu niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie i członkom swojej rodziny odpowiednich produktów żywnościowych. Aby skorzystać z tej formy wsparcia należy spełnić wymogi dochodowe określone w ustawie o pomocy społecznej. 


Każdy, kto chciałby skorzystać z takiej formy pomocy powinien zgłosić się do GOPS w Rybnie przy ulicy Parkowej 3 w godzinach urzędowania ośrodka poniedziałek, środa, czwartek oraz piątek od 7 do 15, a także wtorki od 10-18. Pracownicy socjalni udzielą wszelkich informacji na temat tego programu. Ważnym punktem jest termin otrzymywania kolejnych paczek z żywnością. 


Najbliższe paczki dla osób posiadających skierowanie będą wydawane 28 stycznia od 11.3- -17.30 oraz 29 stycznia w godzinach 8.00 – 14.30 w świetlicy parafialnej w Rybnie przy alei Kasztanowej 4. 


Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w rozwój pomocy żywnościowej w naszej gminie. W szczególności podziękowania kieruję należą się pracownikom GOPS, którzy dokładają wszelkich starań, aby działania od momentu wdrożenia wniosku, aż do chwili wydawania paczek przebiegały bez przeszkód. 


Zaangażowanie w pomoc osobom potrzebującym jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne oraz cenne. Cieszę, że możemy wspólnie z GOPS działać w tym kierunku. Ja jako wójt wspieram, służę swoja pomocą każde takie działania – mówi wójt Damian Jaworski 


Każdy chętny powinien zgłaszać się do GOSP w Rybnie. Pracownicy udzielą wszelkich  informacji dotyczących możliwości uzyskania pomocy i wsparcia żywnościowego.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy