Pomoc żywnościowa w gminie Rybno - mieszkańcy otrzymali paczki

Zdjęcia i foto: Pomoc żywnościowa w gminie Rybno - mieszkańcy otrzymali paczki Opieka społeczna sochaczew

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie, mimo panującej sytuacji epidemiologicznej w kraju nie jest obojętny na potrzeby mieszkańców gminy Rybno. Dzięki sprawnej organizacji pracy pracowników socjalnych oraz pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej podopieczni, którzy spełnili ustawowe kryteria dochodowe (tj. osoba samotnie gospodarująca- dochód nie wyższy niż 1 402,00 zł, osoba w rodzinie, dochód nie przekraczający 1 056 zł), otrzymali pomoc żywnościową w formie paczek.


W dniu 11 maja br. żołnierze z 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku odebrali z siedziby Banku Żywności SOS w Warszawie 5 ton żywności, którą przetransportowali do świetlicy parafialnej w Rybnie. Na miejscu żołnierze sprawnie dokonali rozładunku produktów żywnościowych. 


Pracownicy socjalni, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców z wyprzedzeniem ustalili konkretne godziny odbioru paczek, by uniknąć zgromadzenia w jednym czasie. Wydawanie paczek dla 112 rodzin rozłożone zostało na 12, 13 i 14 maja.


Odbiorcy paczek zastosowali się do panującego reżimu sanitarnego, zaopatrzeni byli w okrycie, zasłaniające nos i usta oraz rękawiczki jednorazowe. Ponadto każdy przed odbiorem żywności musiał przejść dostępnym na miejscu płynem dezynfekującym dezynfekcję rąk. 


Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli przy organizacji wydawania paczek żywnościowych: Wojskom Obrony Terytorialnej oraz ks. Andrzejowi Sałkowskiemu za bezinteresowne udostępnienie lokalu w świetlicy parafialnej. Największe podziękowania należy jednak kierować do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybnie. Bez ich zaangażowania w okresie panowania epidemii żywność nie trafiłaby do osób, które potrzebują wsparcia. Włożona praca, choć niezauważalna, była istotna przy realizacji całego przedsięwzięcia- począwszy od wydawania skierowań, złożenie zamówienia, wykonanie telefonów do każdego z podopiecznych, ustalenie terminu odbioru paczek żywnościowych, przygotowanie dla każdej rodziny paczki, na którą składało się około 20 różnych produktów czy choćby dopilnowanie przestrzeganie reżimu sanitarnego przez odbierających. 


Z wydawaniem paczek w ramach POPŻ wiąże się mnóstwo niewidzialnej dla mieszkańców pracy: złożenie obowiązkowych sprawozdań, prowadzenie dokumentacji w formie elektronicznej i papierowej czy poddanie się kontroli. 


Mamy nadzieję, że Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020 Podprogram 2019 nie będzie ostatnim, z którego skorzystają mieszkańcy gminy Rybno.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy