Pomóż znaleźć sprawcę zbrodni z przeszłości

Zdjęcia i foto: Pomóż znaleźć sprawcę zbrodni z przeszłości Czarna kronika sochaczew

Jeszcze tylko dwie godziny i będzie jechać do domu. Nazywa się Iza Konarska i ma 19 lat. Uczy się w technikum ogrodniczym w Sochaczew. Jest 10 listopada 1995 roku. 


Iza w tygodniu mieszka w internacie przyszkolnym. Tu ma przyjaciół, wieczorami uczy się do klasówek i przygotowuje prace jakie zadali nauczyciele. Czasem z koleżankami przegadają prawie całe noce. Szczególnie ważny jest temat nadchodzącej studniówki. Ta jedna, jedyna noc musi być przecież wyjątkowa. 


10 listopada to piątek. Iza cieszy, że wreszcie jest koniec tygodnia. Tak jak wszyscy uczniowie czeka na weekendowy odpoczynek. Iza mieszka w Gostyninie. PKS jedzie z Sochaczewa prawie dwie godziny, dlatego często korzysta z autostopu. 


Wreszcie. Koniec lekcji. Można biec po torbę. Jeszcze tylko klucze do dyżurki internatu i już można cieszyć się na powrót do domu. Iza wychodzi z budynku internatu. Wcale nie tęskni, bo wie, że będzie tu z powrotem w niedzielę. Nie czeka do poniedziałku, bo wtedy trzeba wstac przed 4, zatem woli wracać w niedzielę. Ale 10 listopada w ogóle nie przejmuję się tym. Myśli co zrobi jak wróci do domu. Porozmawia z rodzicami. Nie widzieli się cały tydzień. Wie, że matka z ojcem czekają na jej powrót. Trzeba będzie pomóc w domu. Posprzątać, może ugotuje obiad, żeby odciążyć matkę. Na pewno spotka się z przyjaciółką. Musi jej opowiedzieć jaką wymyśliła sukienkę na studniówkę. 


Tuz po wyjściu z budynku internatu nagle koło niej zatrzymuje się auto. Iza instynktownie odsuwa się od ulicy. Ale to tylko kolega z klasy. Z wnętrza samochodu krzyczy, czy Iza chce się z nim zabrać. Pewnie, że tak, dobre i kilka ulic. 


Jadą razem po wąskich ulicach Sochaczewa.  Wjeżdżają na most. Tam widać ruiny zamku. Iza zna dobrze ten widok. Z okna PKS to jedna z niewielu ciekawych rzeczy jakie można zobaczyć po tej trasie. No ale jazda już się skończyła. Dojechali do rozwidlenia dróg. W lewo do Łowicza, lekko w prawo na Gostynin. Kolega mieszka w Młodzieszynie, to co prawda ta sama droga, która prowadzi do Gostynina, ale tu Iza miała wysiąść. 


Jest ciemno. To listopad. Jest 1995 rok. Ulica nie ma lamp, które prowadziłyby pieszych. 


Matka czeka na Izę. Miała wrócić. Ojciec macha ręką. Pewnie została. Młoda jest. Tak mijają dwa dni. We wtorek matka dzwoni do internatu. Chce rozmawiać z Izą. Nie ma jej. Myśleli, że jest w domu, przecież wyjechała w piątek. Matka trzyma słuchawkę w ręku. Nic nie może powiedzieć. Co czuje?


Zaginiona ma 19 lat. Uczennica Technikum Ogrodniczego w Sochaczewie, klasa V. Ostatni raz widziana 10 listopada. Ostatnia osoba z którą ja widziano to kolega z tej samej klasy. Mieszkaniec Młodzieszyna. Lat 19. Cała klasa mówi, że to była dobra dziewczyna i że nie wiedzą co się stało. Wychodząc z internatu wyszła sama, żegnała się jak zwykle. 


Trwają przesłuchania. Wszyscy ją lubili, miła dziewczyna, chętna do pomocy, koleżeńska. 28 listopada dzwoni leśniczy z Kampinosu. Był na obchodzie w lesie. Ziemia była świeża, sprawdził. To nie było wykopane przez zwierzęta. Zna się, jest leśniczym wiele lat. Odkopał i tam leży dziewczyna. Prosi, żeby przyjechać, bo to środek polany, zwierzęta się zejdą. 


Policja 28 listopada identyfikuje zwłoki 19 letniej Izabeli Konarskiej w Kampinoskim Parku Narodowym. Iza nie ma wszystkich ubrań. Była płytko zakopana pod ziemią. Nie żyje od kilkunastu dni. 


Mamy listopad 2019 roku. Do dziś nie odnaleziono sprawcy tego czynu. Archiwum X policji podejmuje się spraw, które z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki mogą przynieść wyjaśnienie tej sprawy. 


Zwracamy się do Państwa z prośbą o wszelkie informacje, które mogą przydać się w prowadzeniu tej sprawy. Dziś sprawca może być naszym sąsiadem, może znajdować się poza granicami kraju. Sprawa śmierci Izabeli Konarskiej to była głośna sensacja. Ludzie wiele opowiadali, przekazywali sobie tą treść. Być może dziś są szczegóły, którymi mogliby Państwo podzielić się z z funkcjonariuszami. Każdy szczegół ma znaczenie. 


Trwają zintensyfikowane czynności śledcze, dla dobra śledztwa niektórych szczegółów nie podajemy. Prosimy o wszelkie informacje jakie mogą być przydatne w ustalaniu sprawcy tego czynu oraz zakończenia sprawy. 


Tylko tak rodzina będzie mogła zaznać spokoju. 


Nr kontaktowy 731 719 669

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy