Ponad 16 tys. zł - sochaczewski wynik akcji WOŚP Stop Powodziom

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ponad 16 tys. zł - sochaczewski wynik akcji WOŚP Stop Powodziom Imprezy cykliczne sochaczew
+1

Po raz pierwszy w środku lata, ale już po raz drugi na rzecz powodzian zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 4 lipca w całej Polsce wolontariusze Orkiestry Jurka Owsiaka zbierali fundusze w ramach akcji Stop Powodziom. W Sochaczewie udało się zebrać ponad 16 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych jednostek straży pożarnej.Już w 1997 roku, w obliczu kataklizmu, jaki nawiedził Polskę, WOŚP przekazał dary na rzecz powodzian. Dziś, w obliczu ponownej tragedii, orkiestra Jurka Owsiaka zagrała po raz drugi. Tym razem finanse zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych jednostek straży pożarnej oraz innych grup i jednostek ratowniczych, pomagającego w likwidacji skutków powodzi. Będą to motopompy, agregaty prądotwórcze czy specjalny sprzęt pływający.


W całej Polsce udało się zebrać ponad 900 tys. zł, ( stan na 4 lipca, godz. 18.57), ale to jeszcze nie koniec, ponieważ cały czas napływają jeszcze dane ze sztabów w całej Polsce. Do tej puli trzeba będzie również doliczyć kwoty z przesłanych sms-ów oraz sum zebranych w sklepach. Są zatem duże szanse na to, że wynik wyniesie ponad 1 mln zł.

W orkiestrowe granie włączył się, jak zwykle, Sochaczew. Od samego rana, na terenie całego powiatu, prowadzone były uliczne kwesty. Z kolei w samym Sochaczewie, na placu Kościuszki, od godz. 9.00 do 14.00 prowadzona była zbiórka krwi, której towarzyszyły pokazy sprzętu ratowniczego i przeciwpożarowego, zorganizowany przez OSP Kamion i PSP Sochaczew.

Jak powiedział nam komendant sochaczewskiego Hufca ZHP Krzysztof Wasilewski, w Sochaczewie udało się zebrać dokładnie 16 tys. 497 zł. W akcję zbiórki krwi włączyło się 48 mieszkańców, którzy oddali w sumie ponad 21 litrów krwi.

To bardzo dobry wynik, za który wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy