Ponownie w Ekstralidze

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ponownie w Ekstralidze Rugby sochaczew
+1

Różnorakie kłopoty rugbistów Orkana sprawiły, ze w tym roku rywalizowali oni na zapleczu Ekstraligi. Dziwne to były rozgrywki. Na początku sezonu I Liga liczyła cztery drużyny. Niestety wycofały się dwie – Czarni Pruszcz Gdański oraz Posnania Poznań. W ich miejsce został „wrzucony” chyba trochę na siłę team Pomorze Rugby. Pomysł ten jednak nie wypalił o czym pisałem w jednym z poprzednich materiałów opublikowanych na e-Sochaczew.

Wróćmy jednak do rywalizacji o awans. Pozostały w niej dwie drużyny – RC Orkan Sochaczew i Skra Warszawa. O tym, która z tych drużyn zagra w przyszłym roku w Ekstralidze miał zadecydować sobotni mecz pomiędzy tymi ekipami. Do stolicy oprócz rugbistów wybrała się liczna grupa kibiców aby wspomagać naszych dzielnych chłopców.

Mecz był zacięty i bardzo emocjonujący. Stał też na niezłym poziomie. Stojący naprzeciw siebie rugbiści nie odpuszczali. W drugiej połowie Skra pękła i sochaczewianie zaczęli systematycznie powiększać przewagę punktową. Ostatecznie Orkan wygrał 35:19. Jedną z najjaśniejszych postaci na boisku był Emil Kowalewski, który … po prostu zagrał dobry mecz.

Zadowolony po awansie trener drużyny seniorów RC Orkan - Maciej Misiak zapowiada zaciętą walkę swoich podopiecznych w przyszłym sezonie. Po spełnieniu pewnych warunków możliwe nawet będzie wskoczenie do pierwszej czwórki.


Skra Warszawa – Orkan Sochaczew 19:35 (14:17)

punkty: Emil Kowalewski (10), Bartłomiej Sadowski (10), Maciej Brażuk (7), Michał Gadomski (6), Michał Kępa (2)

skład: Michał Gadomski, Łukasz Syperek (Kamil Wydrzyński), Tomasz Markiewicz (Kamil Kościelewski), Daniel Niemyjski (Tomasz Szymański), Emil Kowalewski, Kamil Palasik (Mariusz Brodowski), Kamil Dudkowski (Daniel Woźniak), Maciej Brażuk, Konrad Pietrzyk (Adrian Pętlak), Michał Kępa, Bartłomiej Sadowski, Krystian Mechecki, Jakub Młyńczak, MauroKevin Lazzari, Marcin Krześniak (Tomasz Malesa)

Foto: Krzysztof „Mudin” Lewandowski


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy