Popieramy Budżet Obywatelski - poprzyj i Ty!

Zdjęcia i foto: Popieramy Budżet Obywatelski - poprzyj i Ty! Partie polityczne sochaczew

Nie mam najmniejszych wątpliwości, iż projekt pod nazwą Budżet Obywatelski w Sochaczewie to ogromną szansa na rozpoczęcie tworzenia podstaw do budowy społeczeństwa obywatelskiego w naszym mieście. Społeczeństwa aktywnego, świadomego, biorącego współodpowiedzialność za przyszłość naszej małej Ojczyzny. To także realna szansa na przyspieszenie rozwoju gospodarczego Sochaczewa, a także zwiększenie pokładów patriotyzmu lokalnego. Budżet Obywatelski w Sochaczewie może dać ogromny impuls do zmian jakie w przyszłości przeobrażą Sochaczew w nowoczesne i sprawne miasto. Projekt ten traktuję jako przełomowy, który gdy wejdzie w życie zmieni oblicze miasta oraz jego mieszkańców.

Marcin Podsędek
Radny Rady Miejskiej w Sochaczewie
Przewodniczący Klubu Radnych Miejskich „Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej”
Z zadowoleniem przyjąłem inicjatywę projektu Budżetu Obywatelskiego jaki powstałby w Sochaczewie. Jest to coraz powszechniejsza w świecie i Polsce forma zapraszania mieszkańców do decydowania o wydatkowaniu części pieniędzy samorządowych czyli pochodzących z ich podatków. Podjęcie się uruchomienia budżetu obywatelskiego postawiło by Sochaczew w czołówce polskich miast dostrzegających wartość partycypacji społecznej.
Zadowolenie moje jest tym większe, że od początku kadencji byłem zwolennikiem aktywizowania mieszkańców i zachęcania ich do współrządzenia miastem.


Tomasz Obrączka
Radny Rady Miejskiej w Sochaczewie
Idea budżetu obywatelskiego to bardzo dobra inicjatywa, którą gorąco popieram. To sami mieszkańcy lepiej niż armie miejskich urzędników wiedzą, jakie inwestycje są najbardziej pilne w ich otoczeniu. Z moich dyżurów, codziennych rozmów, obserwacji i nadsyłanych uwag wiem, że to zwykle mieszkańcy mają najlepszą receptę na tanie i bardzo dobre rozwiązanie danego problemu.


August Rutkowski
Radny Rady Miejskiej w Sochaczewie
Budżet obywatelski w Sochaczewie to wzrost zaangażowania mieszkańców w sprawy naszego miasta. Z kolei brak tego zaangażowania przekłada się na niską frekwencję w wyborach lokalnych. Dzięki tej inicjatywie możemy pobudzić prawdziwe społeczeństwo obywatelskie, które władzy pomaga ale też od niej wymaga konkretnych działań. Narodzi się lokalna społeczność, odpowiedzialna za swoją małą ojczyznę, głęboko zaangażowana w jej sprawy. Świadomi politycy nie powinni się bać takich inicjatyw ale wspierać je ze wszystkich sił, mając jednocześnie przekonanie, że odtąd nie występują tylko „w imieniu” ale także „wspólnie” z mieszkańcami naszego miasta.


Bartosz Otręba
Radny Rady Miejskiej w Sochaczewie
Budżet Obywatelski to tylko skromna część naszego wspólnego budżetu. Z rzeczy małych mogą powstać wielkie. Oby ta inicjatywa dała wielki impuls do wspólnej troski o taki rozwój miasta jak widzą to mieszkańcy a nie tylko ich wybrańcy po kolejnych wyborach. Dlatego też popieram ten projekt, dołączmy nasze miasto do grona najlepszych.

Jarosław Pachowiak
Dyrektor Biura Powiatowego w Sochaczewie
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy