Porażka liderów

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Porażka liderów Siatkówka sochaczew

W niedzielę (11.12) odbyła się w chodakowskiej hali MOSiR siódma kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Pierwszy mecz był pojedynkiem liderów – Volleya Sochaczew z drużyną z Wyszogrodu, która przed rozpoczęciem rozgrywek typowana była przez wielu na murowanego faworyta. Jak do tej pory siatkarze z Mostu ani nie dzielili, ani nie rządzili w lidze.

Po pierwszym secie wydawało się, że stan ten się utrzyma. Volley wygrał pierwszego seta do trzynastu … jak to przystało na pierwsza drużynę w tabeli. Niestety w drugim sochaczewianie pękli i dostali „bęcki”. W dwóch kolejnych setach siatkarze Volleya starali się jak mogli jednak w niedzielę byli wyraźnie słabsi od rywali. Most wygrał 3:1 i po trosze zrehabilitował się po dotychczasowych meczach.

SRS Most Wyszogród – Volley Sochaczew 3:1 (13-25, 25-15, 25-21, 25-22)

SRS Most Wyszogród: Grzegorz Kozak, Emil Jasiński, Tomasz Rogoziński, Jerzy Jędrzejak, Radosław Pachelski, Marcin Błaszczyk (najlepszy siatkarz meczu), Mateusz Błaszczyk

Volley Sochaczew: Andrzej Koźbiał, Michał Werłaty, Adam Cierebiej, Jakub Stasiak, Krzysztof Rąg, Tomasz Walczewski, Maciej Nowicki

W drugim meczu siatkarze z Teresina zagrali ze słabo spisującymi się Ogrodnikami. Pierwszy set to walka punkt za punkt. Wiele dobrych i skutecznych akcji oraz zwycięstwo „szkolnej” drużyny. Przez kolejne dwa sety na boisku dominowała ekipa z Teresina. Ogrodnik ponownie padł na kolana, z których starał się powstać w czwartej odsłonie meczu. Nie udało się, chociaż do zwycięstwa w nim zabrakło naprawdę bardzo niewiele.

Teresin – ZSRCKU Sochaczew 3:1 (24-26, 25-17, 25-21, 25-23)

Teresin: Robert Woźniak, Maciej Wójcik, Krystian Woźnicki, Mateusz Leszczyński (najlepszy siatkarz meczu), Mariusz Staniak, Jakub Fabiszak, Roland Zakrzewski, Robert Stańczak

ZSR CKU Sochaczew: Marcin Gawroński, Przemysław Woźniak, Sławomir Grzelak, Maksymilian Supera, Bartłomiej Kacprzak, Wojciech Socha, Krzysztof Wójcik, Konrad Tomaszewski, Bernard Kacprzak

Wolny termin mieli siatkarze Piasta Feliksów. Rewelacja rozgrywek utrzymała drugie miejsce w tabeli jednak kolejny mecz będą musieli wygrać żeby z niego nie spaść.