Posłowie PO chcą nas słuchać

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Posłowie PO chcą nas słuchać Partie polityczne sochaczew

- Niedobrze jest posądzać posłów o złe intencje. Dlaczego mielibyśmy je mieć? Natomiast dobrze jest informować nas o wszystkich problemach, również indywidualnych, bo nie ma praktycznej możliwości, byśmy wiedzieli o wszystkim. Zapewniam, że każdą sprawą się zajmiemy. I obiecuję, że przyjrzymy się działalności Falcka na terenie Sochaczewa – mówiła podczas otwartego spotkania z naszymi mieszkańcami poseł PO Julia Pitera.


W minioną sobotę, 8 grudnia, Platforma Obywatelska zorganizowała otwarte spotkanie swoich posłów z naszego okręgu z sochaczewianami. Julia Pitera, Elżbieta Gapińska i Mirosław Koźlakiewicz przyjechali do swojej siedziby przy ul. Żeromskiego, by przedstawić zainteresowanym „Plan dla Polski” i porozmawiać o ostatnich 5 latach rządów w naszym kraju.

Czy to z powodu zimowej aury, czy braku wiedzy o spotkaniu, czy małego zainteresowania dyskusją, na spotkaniu nie było tłumów. Jak podkreślił Mieczysław Głuchowski z PO, wśród obecnych przeważali członkowie i sympatycy partii. Stąd „sprzyjająca” atmosfera. - Mimo wszystko już przebieg tego spotkania dowodzi, że uwagi do rządu są i PO, której jestem członkiem, powinna je uwzględniać - podsumował swoją wypowiedź.

- Oczywiście. Tak właśnie działamy. Jeśli wprowadzamy jakieś zmiany, liczymy się z możliwością błędów, luk. Coś co doskonale sprawdza się w krajach zachodnich, a przecież korzystamy z tych wzorców, niekoniecznie musi być dobrze przyjęte w naszym kraju, już chociażby z powodu odmiennej mentalności naszych rodaków. Dlatego tak ważne jest, by mieszkańcy reagowali, wskazywali nam wszystkie problemy z funkcjonowaniem nowych rozwiązań - mówiła posłanka Pitera.

Kameralne spotkanie zdominował dyskusyjny temat negatywnych skutków, zgłaszanych przez mieszkańców, zmiany operatora naszego pogotowia ratunkowego. Omówił je wicestarosta Janusz Ciura.

- Wnikliwie przyjrzymy się działalności Falcka na waszym terenie i pisemnie panu odpowiem w tej sprawie - obiecała Julia Pitera. - Będziemy też analizować funkcjonowanie obecnej formuły ratownictwa medycznego w skali całego kraju. Jeśli problemy się potwierdzą, zastanowimy się, jak je naprawić, ustawa o ratownictwie medycznym na pewno będzie nowelizowana. Ale nie wrócimy do poprzedniego systemu, bo on, proszę państwa, działał źle, bardzo źle.

- Proszę mi wierzyć, walczyliśmy o spowolnienie ekspansji Falcka w Polsce. Jednak oni świetnie przygotowują się do konkursów, mają znakomitych prawników, czym wygrywają - dodał Mirosław Koźlakiewicz.

- Naszym marzeniem jest państwowe ratownictwo medyczne, oczywiście nie chodzi mi o procedury, ale o wzorzec, o takie działanie tego systemu, w którym czynnik komercyjny nie ma decydującego znaczenia, jak to się dzieje dzisiaj - dodał w tym kontekście radny sejmiku mazowieckiego Adam Orliński.

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
żeby mnie znów diabeł przekleństw w usta nie wrzucił! -Szanowna Pani Julio Pitera!-parafrazując słowa z Seksmisji-NIE CZAS NA AZYL SIOSTRO?!zero do powiedzenia,zero merytoryki,zero osiągnięć i sukcesów-samo bleblanie- mniemam że gwiazdy (i byłe gwiazdy)- PiS-u -Kempa,Sobecka,Kluzik Roztkowska..... i.t.p. indywidua--wydają mi się godniejsze zaufania niż Pani -Julio Pitera-no cóż kiedyś trzeba odejść,Pani się gubi w rozmowie ze średnio rozgarniętym PiS-owcem-a to o czymś świadczy,niech Pani przestanie w odpowiedzi na niewygodne pytanie interlokutora podnosić brodę i wydawać dźwięki---ha,ha,ha,.-nudne to już się robi
(2012-12-11 17:25)
maczetaostramaczetaostra
0
To ten Głuchowski Mieczysław jest w PO ? To gdzie On już nie był , myślę że przed wyborami , razem z naszym burmistrzem znajdzie się w Pisie , na chwałę tego ugrupowania . (2012-12-11 20:18)
jkepajkepa
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2013-01-09 10:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy