Postrzelali sobie ostro

XII Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Henryka Orzeszka

W niedzielę (10.01) hala sportowa Gimnazjum nr 2 gościła osiem drużyn, które rywalizowały w XII Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Henryka Orzeszka. Piłkarze tym razem urządzili sobie ostre strzelanie zdobywają 151 goli w 16-stu meczach (średnia 9,4 gola na mecz). Turniej został przeprowadzony sprawnie, a wyjeżdżający piłkarze dziękowali organizatorom i zapewniali, że za rok chcą do Sochaczewa przyjechać ponownie. W zawodach trochę szczęśliwie zwyciężył Orkan, który w finałowym meczu pokonał Euro 2012 (drużyna złożona z piłkarzy podwarszawskich miejscowości mająca w składzie m.in. Sergiusz Wiechowskiego). Oprócz gry na boisku, w turnieju zagrała również Orkiestra Jurka Owsiaka. Kostium sportowy Sergiusza Wiechowskiego (z okresu jego gry w Bełchatowie) został wylicytowany za 300 PLN, pieniądze trafiły do puszek wolontariuszy.
7:4 R.Pajnowski
Było to bardzo dobre, szybkie i emocjonujące spotkanie. Na początku drugiej połowy Orkan odskoczył na trzy bramki i do końcowej syreny nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa.
2:4 M.Kosiorek
W pierwszej połowie Orkan zagrał bardzo nerwowo czego efektem były dwie żółte kartki i aż cztery minuty gry w osłabieniu. Pelikan wykorzystał okazję i wyszedł na prowadzenie. Tuż po przerwie Krzysztof Różycki nie wykorzystał doskonałej okazji, a łowiczanie po skutecznej kontrze prowadzili 2:0. Trzy ostatnie minuty Orkan grał z „lotnym bramkarzem” - w tej roli wystąpił Michał Plichta. Manewr ten dał co prawda drugiego gola (K.Różycki) sochaczewianom jednak w końcówce Pelikan celnie trafił po raz czwarty.
19:2 A.Albinowski
W spotkaniu tym Orkan miał bardzo wyraźną przewagę i strzelił „tylko” 19 goli.
Sędziowie – Pelikan 2:1 (0:1)
Od wyniku tego meczu zależała ostateczna kolejność w grupie B. Jako pierwsi gola strzelili piłkarze Pelikana. Na początku drugiej połowie wyrównali sędziowie. Remis dawał pierwsze miejsce. Na szczęście dla Orkana, arbitrzy ambitnie walczyli do końca. Andrzej Sieradzki w ostatniej sekundzie mocno strzelił i … piłka zatrzepotała w bramce łowiczan. Ten właśnie gol zapewnił Orkanowi grę w finale.
10:9 S.Wiechowski
Po wyrównanym początku i dosyć szczęśliwie zdobytym czwartym golu Orkan zaczął grać koncertowo zdobywając 5-bramkową przewagę. I gdy wydawało się, że jest już po meczu, rywale wycofali bramkarza. Sochaczewianie zostali zamknięci w „hokejowym zamku” i doszło do bardzo emocjonującej końcówki. Na szczęście sochaczewianie strzelili o jednego gola więcej od rywali i po raz siódmy cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju, którego patronem jest były kierownik ich drużyny. Nasza drużyna zagrała w następującym składzie: Paweł Radzio, Marcin Chmielak – Michał Plichta, Tomasz Oliwa, Krzysztof Różycki, Bartosz Walewski, Marcin Trzos, Adam Rybicki, Tomasz Trafalski, Paweł Kutkowski, Artur Starosz oraz Jerzy Podbrożny (trener)