Poszaleć w skate park

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Poszaleć w skate park Inwestycje sochaczew

W środę, 31 października, na terenie MOSiR-u uroczyście oddano do użytku pierwszy w Sochaczewie skate park. Miasto i korporacja MARS POLSKA zbudowały go obok hali sportowej. Od dziś mogą z niego korzystać sympatycy jazdy na deskach i rolkach, ale także amatorzy ekstremalnej jazdy na rowerach.
Zaproszonych gości powitał burmistrz Bogumił Czubacki, który w krótkim wystąpieniu podkreślił, iż współpraca korporacji MARS POLSKA i samorządu układa się znakomicie, a skate park jest kolejnym, po Integracyjnym Ogrodzie Zabaw i Sportu, w dużej części sfinansowanym przez MARS obiektem służącym społeczności lokalnej. MARS zapłacił za projekt techniczny, zakup urządzeń i ich rozstawienie, natomiast samorząd miejski za utwardzenie terenu i budowę ogrodzenia.
- Obiekt odpowiada najwyższym standardom, a przede wszystkim oczekiwaniom jego użytkowników, gdyż plany budowy konsultowano z młodzieżą. Życzę wszystkim bezpiecznej jazdy i wspaniałej zabawy – powiedział B. Czubacki.
Chwilę później przekazał pisemne podziękowania za doskonałą współpracę z samorządem, inicjowanie i realizację kolejnych projektów służących dzieciom i młodzieży Dyrektorowi Generalnemu Mars Polska Jarosławowi Świgulskiemu, Dyrektorowi Fabryk Mars Polska Januszowi Kwiekowi, Dyrektorowi ds. Komunikacji Korporacyjnej Mars Polska Jarosławowi Kudelskiemu, a szczególne podziękowania skierował do Beaty Brymory koordynującej wszystkie wspólne projekty miasta i korporacji.
W obecności gości B. Czubacki i J. Kudelski podpisali akt przekazania miastu darowizny w postaci urządzeń zakupionych dla skate parku. Ks. proboszcz Piotr Żądło pogratulował udanego projektu, życzył młodzieży, by bezpiecznie i zdrowo spędzała tu wolny czas, a następnie poświęcił obiekt.
Dyr. MOSiR Mieczysław Głuchowski poinformował, że skate park jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, ale obowiązuje na nim regulamin wymagający od użytkowników noszenia kasków, a od osób poniżej 18 roku życia przedstawienia pisemnej zgody rodziców. Obiekt będzie otwarty w dni robocze od 13.00 do zmierzchu, a w soboty i niedziele od 10.00 do zmierzchu.
Krótką uroczystość zakończyło tradycyjne przecięcie biało-czerwonej wstęgi.
Warto przypomnieć, że trzy lata temu Urząd Miejski zlecił ekspertom ze stowarzyszenia e-Sochaczew wykonanie badań sondażowych dotyczących m.in. planów budowy skate parku. Reprezentatywną grupę mieszkańców zapytano, czy popierają pomysł jego budowy. Wyniki okazały się jednoznaczne: 74% odpowiedziało „zdecydowanie tak”. Dodatkowo 91% zadeklarowało, że chce, aby ich dziecko spędzało tam wolny czas. Co sądzą o nowym obiekcie najbardziej zainteresowani, czyli młodzież z niego korzystająca, postaramy się dowiedzieć za tydzień.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

GorstGorst
0
Podobno w Skate parku wolno jeżdzić tylko w kaskach... jak widać na zdjęciu i w realu nie wiele osób tego przestrzega... Wszystko pieknie póki ktoś sobie krzywdy nie zrobi (2007-11-07 11:13)
MihaiMihai
0
Tak w SkateParku trzeba jezdzic w kaskach, ale tego dnia ( chodzi o fotke) odpowiedzialnosc brala firma Mars za uzytkowników. Ja osobiscie jezdze na desce z 5 lat jak nie wiecej i jazda w kasku na desce to koszmar... nie dosc ze nie wygodnie to jeszcze taki kask przeszy i predzej sobie krzywde mozna zrobic.A ty typie nie martw sie az tak skoro ciebie sie to nei tyczy. (2007-11-07 13:38)
MasłowskiMasłowski
0
Wracając do sondaży to szkoda, że aktywność burmistrza w tej kwestii jest wybiórcza.
Robimy tam gdzie wiemy, że będzie sukces.
(2007-11-07 18:31)
GorstGorst
0
Martwie się ponieważ mam większą wyobraźnie niż Ty... A co do kasków przechodząc w piątek na 12 jeżdzących naliczyłem 5 w kaskach... Wy teraz nie myślicie ale później jakiś rodzic pomyśli o zaskarżeniu MOSiRu za niedopilnowanie bezpieczeństwa... A co do rego, że Ci przeszkadza kask to... kiepskiej baletnicy wadzi nawet rąbek u spódnicy... Kaski są dla takich ludzi jak Ty... BEZ WYOBRAŹNI... nie dbających o konsekwencje swoich pomysłów... Szczerzę mówiąc masz pełną rację, nie moja sprawa... To twoje zdrowie... Ale jak przyjdzie co do czego to Siebie będziesz obwiniał na końcu... (2007-11-07 22:08)
ksysekksysek
0
chciałem dać zadjecia administracji i nie wiem jak sie z wami skontaktować. Niby mam czyjeś gg ale jeszcze nie widziałem żeby był dostepny.Prosze o o kontak w tej sprawie. Podaje gg 1058706
(2007-11-08 20:49)
GoszkaGoszka
0
Zdjęcia możesz wysłac na wdres e-mail: malgosia@esochaczew.pl (2007-11-08 22:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy