Poszkodowany w sylwestrową noc chłopak walczył o życie – teraz potrzebna krew

Zdjęcia i foto: Poszkodowany w sylwestrową noc chłopak walczył o życie – teraz potrzebna krew   Komunikaty sochaczew

Nowy Rok nie dla wszystkich był szczęśliwym czasem. 1 Stycznia o godzinie 5.00 rano przed swoim domem 20-latek został zaatakowany przy ulicy Sienkiewicza w Skierniewicach. Życie chłopaka wciąż jest w niebezpieczeństwie. Trwają zbiórki krwi. 


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w incydencie w noc sylwestrową. Jeden z nich to 20-latek, skierniewiczanin, który ugodził w nogę oraz ramię poszkodowanego. Kolejnym zatrzymanym jest 34-latek, który pomagał w zatarciu śladów przestępstwa. 


Skierniewiccy funkcjonariusze zostali wezwani w dniu 1 stycznia 2020 roku na ulicę Sienkiewicza. Tam udzielili pierwszej pomocy 20-latkowi, któremu zadano ciosy niebezpiecznym narzędziem, jak nieoficjalnie dowidziała się nasza redakcja mógł być to nóż. 


20-latek został zabrany do skierniewickiego szpitala, a następnie trafił do szpitala MSW w Łodzi. Tam trwała walka o jego życie. Nie wiadomo na dzień dzisiejszy jakie będą konsekwencje ataku. Jak udało nam się ustalić chłopak pozostaje w śpiączce farmakologicznej. 


Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, iż chłopak przed atakiem rozmawiał z dwoma bądź trzema osobami. W pewnej chwili upadł, a osoby z nim rozmawiające zbiegły. Policjanci ustalili, iż  sprawcą uszkodzenia miał być 20-letni skierniewiczanin. Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. 


Policjanci z KMP w Skierniewicach ustalili  3 stycznia br. iż podejrzany może przebywać na terenie województwa dolnośląskiego. Zatrzymania dokonano w miejscowości Lubin nad ranem 4 stycznia br. w jednym z mieszkań przy ulicy Skłodowskiej.  Na miejscu zastano podejrzanego 20-latka oraz drugiego 34-latka, któremu przedstawiono zarzut udzielania pomocy z zacieraniu śladów. 34-latek miał zabrać narzędzie, którym posługiwał się sprawca ataku. 


Zatrzymany 20-latek został  aresztowany tymczasowo na 3 miesiące, natomiast 34-latek został objęty dozorem policji. 


Obecnie trwa akcja zbiórki krwi dla poszkodowanego chłopaka. W Skierniewicach będzie można oddać krew w mobilnym punkcie poboru, który pojawi się w czwartek 9 stycznia na Rynku. Pobrania będą trwały pomiędzy 9 a 13.00. Każdy może włączyć się w akcję, krew oddana w sochaczewskim punkcie pojawiającym się w środku na placu Kościuszki również ma ogromne znaczenie. KMP Skierniewice.

Miniflebektomia Warszawa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy