Poszukiwane stare fotografie cmentarza wojennego w Trojanowie

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Poszukiwane stare fotografie cmentarza wojennego w Trojanowie  Promocja regionu sochaczew

Posiadasz stare fotografie cmentarza wojennego w Trojanowie? Podziel się nimi. Przekaż je w formie cyfrowej Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta o pomoc w stworzeniu wyjątkowego albumu z okresu ostatnich 80 - ciu lat.  Organizatorom zależy na wszelkich fotografiach na których obecny jest cmentarz wojenny w Trojanowie. Zwieńczeniem wyżej wspomnianej zbiórki zdjęć będzie powstanie unikatowego albumu. 


Cmentarz wojenny w Trojanowie powstawał w latach 1940 - 1952. Jest największą na terenie kraju nekropolią żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 r.

Już nie raz przekonaliśmy się jak bogate zbiory starych fotografii potrafią mieć w swych domach mieszkańcy Sochaczewa. Może i tym razem wspólnie uda się odtworzyć kawałek historii.

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
stary cmentarz,surowy w swojej prostocie,krzyże przykurzone latami trwania,uporządkowany czysty i masowo odwiedzany nie tylko 1 listopada,czy nowe chromy i złocenia,marmury dodadzą mu blasku? wątpię-takie miejsca nadgryzione zębem czasu mają magię lat,przemawiają,uswiadamiają przemijanie,jak stare parki i ogrody,ciche,tajemnicze. Czy obetonowanie, oszklenie terenu Dworku Chopina dodała mu blasku?.liczy się pamięć a nie blichtr. no,ale zaczęliście to skończcie (2019-07-16 17:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy