Poszukiwania zaginionej w Puszczy Kampinoskiej - zdjęcia

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Poszukiwania zaginionej w Puszczy Kampinoskiej - zdjęcia Poszukiwani, zaginieni sochaczew
+3

Wczoraj około godziny 17.00 Policja z Sochaczewa została powiadomiona o zaginięciu 72-letniej Celiny L., która wyszła z domu i udała się w rejon kompleksu leśnego na terenie Puszczy Kampinoskiej. Na miejsce niezwłocznie skierowano 40 policjantów, którzy przy wsparciu funkcjonariuszy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, psów tropiących, śmigłowca oraz Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań z KGP rozpoczęli poszukiwania zaginionej. Czynności na miejscu nadzorował Komendant Powiatowy Policji insp. Janusz Patury, który zarządził w trybie alarmowym przybycie jak największej ilości funkcjonariuszy. Działaniami dowodził Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Sochaczew podinsp. Grzegorz Radzikowski.


Służby prowadziły poszukiwania nieprzerwanie przez 17 godzin. Pomocy udzielali też okoliczni mieszkańcy, którzy również zacięcie szukali pani Celiny. Przez jakiś czas ze starszą panią był kontakt telefoniczny, miała bowiem przy sobie telefon komórkowy, który odbierała i komunikowała się z Policjantami, niestety nie była w stanie określić swojego położenia, a teren Puszczy Kampinoskiej charakteryzuje się dużą ilością lasów, bagien i łąk. 


Po jakimś czasie telefon niestety rozładował się i kontakt się urwał. Służby jednak nie zaprzestały dramatycznej walki o życie i zdrowie kobiety.  Dziś w godzinach porannych dołączyli do poszukiwań leśnicy, psy tropiące, dwa wiatrakowce oraz śmigłowiec. Na miejscu było ponad 100 ludzi, którzy zaangażowali się w akcję. 


Około godziny 12.00 pani Celina została odnaleziona w lesie przez troje policjantów oraz strażaka z OSP, który im towarzyszył. Była wyziębiona, wystraszona, ale cała i zdrowa. Nie wiedziała, gdzie się znajduje i w jaki sposób ma znaleźć drogę do domu. Rozmawiała z policjantami o tym, że wczoraj wyszła na spacer i nie wie nawet, w którym momencie straciła orientację o tym gdzie jest, a kiedy zapadł już zmrok zupełnie nie wiedziała gdzie ma się udać. Noc spędziła w lesie. 


Funkcjonariusze zawieźli ją do centrum dowodzenia akcji, gdzie została ogrzana. Wezwano także załogę pomocy medycznej aby fachowo ocenić stan zdrowia kobiety.

Akcja zakończona pełnym sukcesem.

Dziękujemy wszystkim służbom i osobom zaangażowanym w poszukiwania pani Celiny. 

 

Autor. sierż. Joanna Olszar

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy