Poszukiwany nakazem mężczyzna okradł samochód

Zdjęcia i foto: Poszukiwany nakazem mężczyzna okradł samochód  Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Mężczyzna z gminy Błonie zauważając stojący na poboczu samochód postanowił go okraść. Z pojazdu zabrał portfel z kartą płatniczą oraz kurtkę. Był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Teraz grozi mu nawet dziesięć lat pozbawienia wolności.  


Splot nieszczęśliwych zdarzeń doprowadził do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Jeden z mieszkańców powiatu sochaczewskiego zawiózł swoich znajomych na dyskotekę. Pasażerki auta przed wyjściem pozostawiły wewnątrz auta swoje rzeczy, kurtkę a także portfel w którym znajdowały się dokumenty z kartą płatniczą. Mężczyzna miał wrócić po kilku godzinach, aby odebrać znajomych, niestety w drodze powrotnej przebił oponę i został zmuszony pozostawić pojazd na poboczu. Wraz z kolegą pojechał do domu aby przywieść potrzebne narzędzia do wymiany koła. W roztargnieniu nie zamknął samochodu.  


Stojące pod osłoną nocy auto na poboczu zauważył przejeżdżający 44-latek z gminy Błonie. Ukradł z wnętrza samochodu kurtkę dziewczyny oraz dokumenty. Znajdującą się kartę w portfelu zabrał, próbując dwa razy zapłacić nią na stacji paliw. Transakcja nie mogła być zrealizowana. 


Złodziej wyrzucił kurtkę a dokumenty wrzucił do skrzynki przy urzędzie pocztowym. 44-letniego mężczyznę udało się zatrzymać i doprowadzić do komendy w Sochaczewie. Funkcjonariusze odzyskali kurtkę a także przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty. Pierwszy kradzieży portfela oraz dwóch usiłowań popełnienia kradzieży z włamaniem. 


W toku prowadzonych działań ustalono także, iż mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw, teraz może spędzić w więzieniu nawet dziesięć lat. 


Źródło KPP Sochaczew.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy