Potrójne zderzenie na obwodnicy: policja wyjaśnia okoliczności wypadku

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Potrójne zderzenie na obwodnicy: policja wyjaśnia okoliczności wypadku Wypadki sochaczew

W piątek 19 maja około 18.00 na obwodnicy Sochaczewa, na wysokości skrzyżowania z ulicą Olimpijską, doszło do bardzo groźnego zderzenia trzech aut. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie,  ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku był 19-letni mieszkaniec Sochaczewa, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do czołowego zderzenia ze stojącą na lewoskręcie „L-ką”, a następnie uderzył w inne osobowe auto. W wyniku zdarzenia, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

 

W piątek 19 maja późnym popołudniem ruch na obwodnicy Sochaczewa był utrudniony. Około godziny 18.00 na wysokości skrzyżowania z ulicą Olimpijską zderzyły się tu trzy auta osobowe. Komenda Powiatowa Policji informuje, że ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku był 19-letni mieszkaniec Sochaczewa, który kierując samochodem marki Renault Megane, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, doprowadzając do czołowego zderzenia z „L-ką” (marki Hyundai) z 22-letnim kursantem za kierownicą, a następnie uderzył w uderzył w Mercedesa, kierowanego przez 43-letnią kobietę. 19-latek poruszał się od ronda na Żyrardowskiej w kierunku ronda w Wójtówce, natomiast samochód szkoły nauki jazdy stał na lewoskręcie, chcąc wjechać na drogę do Czerwonki.

Z informacji udzielonych dziś przez sochaczewską policję wynika też, że niedługo przed zderzeniem inna „L-ka”, z sochaczewską rejestracją, bezpiecznie zjechała na drogę do Czerwonki.

– W momencie zderzenia ta „L-ka” nie znajdowała się już na pasie kolizyjnym, samochód zjechał z drogi bezpiecznie wcześniej. Taki przebieg zdarzeń potwierdza trzech świadków – mówi asp. Paweł Rynkiewicz z KPP Sochaczew. Jest to informacja istotna przede wszystkim z tego powodu, iż pojawiły się doniesienia (m. in. zgłoszenia do naszej redakcji), że sochaczewski samochód szkoły nauki jazdy skręcając w lewo (również do Czerwonki), wymusił pierwszeństwo, co poskutkowało wypadkiem. Wstępne ustalenia policji przeczą jednak takiej wersji zdarzeń, choć na pewno ostateczne przyczyny i okoliczności wypadku poznamy po zakończeniu śledztwa i postępowania w tej sprawie.

W wyniku zderzenia trzy osoby zostały przewiezione do szpitala (kierująca mercedesem, kursantka siedząca z tyłu z uderzonej „L-ki” oraz pasażerka Reanult), na szczęście doznane przez nich obrażenia nie zagrażają życiu.

W związku z wypadkiem i kontrowersjami towarzyszącymi wskazaniu winnych zderzenia, Auto-Szkoła ZRYW opublikowała na Facebooku oświadczenie, które cytujemy w całości:

 

OŚWIADCZENIE

Auto-Szkoła Zryw dementuje plotki, jakoby nasze auto wraz z instruktorem brało udział w zdarzeniu w dniu 19.05.2017r. na skrzyżowaniu przy ul. Olimpijskiej. Załączając poniższe zdjęcie ucinamy również wszelkie spekulacje w temacie ucieczki auta z obszaru zdarzenia. Instruktor jedynie składał wyjaśnienia na miejscu kolizji w charakterze świadka. Prosimy o udostępnianie. Dziękujemy.

 

 

Zdjęcie źródło i za zgodą Auto-Szkoła Zryw. Na zdjęciu samochód Auto-Szkoły Zryw oznaczono kółkiem.

Publikujemy też zdjęcia st. asp. M. Dobrowolskiego z KPPSP w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy