Powiat sochaczewski dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

/ 10 zdjęć

Dzień finału Wielkiej Orkiestry Wielkiej Świątecznej Pomocy jest zawsze dniem wyjątkowym i magicznym. Większość z nas chce włączyć się w akcję Jurka Owsiaka i w miarę swoich możliwości wesprzeć WOŚP.

Nie inaczej było w powiecie sochaczewskim. Niedziela, 12 stycznia, kiedy odbył się 22. Finał WOŚP, dzwoniła pieniędzmi wrzucanymi do puszek i mieniła się czerwienią orkiestrowych serduszek. „Na ratunek” najmłodszym i najstarszym kwestowało ponad 300 wolontariuszy w naszym mieście, wszystkich gminach powiatu sochaczewskiego i w gminie Kampinos.

Mieszkańcy nie zawiedli. Nie zawiedli również przedstawiciele samorządu powiatowego, którzy jak co roku włączyli się do zbiórki. Tradycyjnie na ulicy Żeromskiego, przed MOK-iem, w orkiestrowym graniu udział wzięli: Janusz Ciura, wicestarosta sochaczewski, Halina Pędziejewska, przewodnicząca Rady Powiatu, Jolanta Popiołek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Przemysław Gaik, członek Zarządu Powiatu, Mirosław Adam Orliński, radny sejmiku województwa mazowieckiego, Marcin Podsędek, dyrektor Wydziału Promocji, Sportu, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego, a także radni powiatowi i miejscy, między innymi: Jerzy Żelichowski, Tomasz Obrączka, Teresa Kozbuch, Urszula Pawlak, August Rutkowski, Bogumił Czubacki, Bartosz Otręba, Ireneusz Kisiołek.

Według wczorajszych szacunków w naszym powiecie udało się zebrać 23 470 zł. Dodatkowo w licytacji przeprowadzonej przez Radio Fama Sochaczew uzyskano 8 590 zł. Liczenie jednak jeszcze trwa. Ostateczną kwotę, stanowiącą sumę zbiórek ulicznych, licytacji, dedykowanych aukcji, zbiórek czy dyskotek, organizowanych w szkołach z naszego terenu, poznamy niebawem.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy