Zaloguj się do konta

Powiatowa alternatywa dla Park&Ride

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
2012-12-17
Sprawy urzędowo-administracyjne
Inicjatywę społeczną polegającą na zagospodarowaniu terenu wokół PKP i PKS z wyznaczeniem nowych, dodatkowych miejsc parkingowych rozpoczął zespół osób w skład, którego weszli: członek zarządu powiatu Przemysław Gaik, Małgorzata Dębowską z Powiatowego Zarządu Dróg oraz Paweł Masłowski i Robert Szewczyk z Wydziału Komunikacji i Transportu.

Z uwagi na bliżej nieokreślony termin budowy przez miasto parkingu Park&Ride powiat zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Obecnie w okolicach stacji PKP każdego dnia parkuje od 350 do 400 samochodów. Miejsc wyznaczonych do parkowania jest jednak zdecydowanie mniej. Wstępne założenia do opracowania nowej organizacji ruchu mają nie tylko na celu usankcjonowanie stanu obecnego ale też pozwolić na wygospodarowanie kolejnych miejsc postojowych. Ilość nowych miejsc parkingowych będzie zależna od dostępności pasa drogowego oraz wskazanych rozwiązań technicznych. Należy podkreślić, że będą również przewidziane miejsca na chodniki.
Po uzgodnieniach z przedstawicielami PKS zmieni się również organizacja przystanków, co w konsekwencji ma służyć wygospodarowaniu dodatkowych miejsc postojowych.

Mając na uwadze codzienne problemy mieszkańców korzystających z usług PKP, PKS i ZKM ze znalezieniem bezpiecznego miejsca do parkowania w obrębie dworca PKP, podjęliśmy działania mające na celu stworzenie korzystnych i praktycznych rozwiązań. Zmiany nad którymi pracujemy mają stworzyć taką organizację ruchu, by parkowanie w okolicach PKP było bezpieczne i zgodne z przepisami. Ponadto, w naszych koncepcjach zakładamy takie ilości miejsc postojowych, które pozwolą na parkowanie znacznie większej ilości samochodów niż ma to miejsce obecnie. Oczywiście, mamy świadomość tego, że nie będzie to rozwiązanie docelowe tak jak Park&Ride, ale na pewno będzie stanowić duże ułatwienie dla mieszkańców i doskonale wpisze się we wspomniane docelowe rozwiązanie jeżeli tylko miasto przystąpi do realizacji – komentuje członek Zarządu Powiatu Przemysław Gaik.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne6

Plac Kościuszki - spontaniczna akcja mieszkańców [wideo]

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Alert RCB - agitacja wyborcza?

Sprawy urzędowo-administracyjne30

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjne2

W niedzielę wybory. Weźmy wszyscy w nich udział

Pożary, straż pożarna

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc