Powrót Mateusza Pawłowskiego do RC Orkan Sochaczew - wywiad

Zdjęcia i foto: Powrót Mateusza Pawłowskiego do RC Orkan Sochaczew - wywiad Rugby sochaczew

Do drużyny RC Orkan Sochaczew powraca dawny zawodnik Mateusz ,,Miodzio" Pawłowski. Przed nami kolejny sezon, w którym Orkan będzie walczył o jak najlepsze wyniki. Świeża krew się przyda i na pewno umocni dotychczasową drużynę. Mateusz to zawodnik grający na III i II pozycji młyna. Ciągle doskonaląc swoją grę stawia sobie niezwykle ambitne cele.

Co robił przez ostatnie lata? Jakie umiejętności w tym czasie zdobył? Jakie ma plany na przyszłość?

Zapytaliśmy go o to osobiście.


Po jakim czasie powracasz do drużyny RC Orkan?

Do Sochaczewskich barw wracam po prawie 4 latach. Wcześniej grałem w Lechii Gdańsk.


Co wpłynęło na Twoją decyzję o powrocie?

Na moją decyzję miały wpływ dwie rzeczy. Przede wszystkim chęć powrotu do rodzinnego miasta, gdzie wraz z narzeczoną planujemy osiedlić się na stałe. Cieszy mnie również powrót do mojego macierzystego klubu RC Orkan Sochaczew. W Gdańsku spędziłem wspaniałe chwile, ale to Orkanem będę walczył o medale.


Co robiłeś w ciągu tych ostatnich 4 lat?

Ostatnie 4 lata spędziłem w Gdańsku, gdzie występowałem w tutejszej Lechii. Była to dla mnie delikatna szkoła życia. Wyjechałem mając niespełna 20 lat. Ta przeprowadzka nauczyła mnie również samodzielności i dbania samemu o własne interesy. Na szczęście zawsze mogłem liczyć na pomoc chłopaków z drużyny.


Czego nauczyła Cię gra w klubie Lechia Gdańsk?

Lechia Gdańsk to jeden z najlepszych klubów w historii Polskiego rugby. Przechodząc do nich musiałem walczyć o swoje miejsce w składzie, co nie było prostym zadaniem. Dzięki temu nauczyłem się nie ustępować i walczyć o swoje. Później jak udało mi się wywalczyć miejsce, trzeba było udowadniać w każdym kolejnym meczu, że na nie naprawdę zasługuje. Z Lechią również złapałem doświadczenie w walce o najwyższe trofea. Właśnie tym doświadczeniem chciałbym wspomóc Orkan. Mecze o medale rządzą się własnymi prawami i są zupełnie inne niż zwykłe mecze ligowe. Na zawodnika wywierana jest zawsze dodatkowa presja.


Jak oceniasz obecne umiejętności drużyny RC Orkan Sochaczew?

Orkan z każdym rokiem,sezonem staje się coraz silniejszy. Uważam osobiście, że jesteśmy dobrą, mocną ekipą, która ma w planach walkę o pierwszą czwórkę. Czyli znalezienie się w strefie medalowej.


Jak oceniasz współpracę z obecnym trenerem Andrzejem Kopytem?

Uważam, że trener Andrzej jest bardzo dobrym trenerem. Ma na prawdę ogromne doświadczenie. Wierzymy, że poprowadzi nas do zamierzonych celów na ten sezon.


Kiedy odbędzie się najbliższy mecz?

Najbliższy mecz odbędzie się 17 marca. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Budowlanych Lublin. Chcemy rozpocząć sezon od zwycięstwa i kontynuować tą passę zwycięstw aż do końca sezonu. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców, bo bez Was będzie ciężko. Ja natomiast mogę zagwarantować, że damy z siebie wszystko. Do zobaczenia.

Dziękuję za udzielenie wywiadu i do zobaczenia na meczu. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy