Powstanie Kolumna Niepodległości w Iłowie

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Powstanie Kolumna Niepodległości w Iłowie Historia i tradycja sochaczew

Serdecznie zapraszam w niedzielę 26 sierpnia 2018 roku do Iłowa. Na 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości odsłonimy Kolumnę Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Iłowie. Natomiast o godzinie 13.00 nastąpi odsłonięcie Kolumny.

Na kolumnie swoje miejsce znajdzie medalion z podobizną Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest wierną kopią medalionu z pomnika zburzonego w 1939 roku przez Niemców w Iłowie. W ten sposób pragniemy uhonorować trud Marszałka i naszych przodków włożony w walkę o wolność kraju. Sama Kolumna powstała na wzór tej z królewskiego Wawelu.

Więcej informacji o Kolumnie, skąd wziął się pomysł na budowę Kolumny Niepodległości, znajdziecie pod adresem: Powstanie Kolumna Niepodległości w Iłowie

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (5)

  wbienkowbienko
  0
  A nie boicie się Szanowni, że ktoś wam przyozdobi tę kolumnę obrzydliwym, znieważającym napisem KONSTYTUCJA? (2018-08-13 19:55)
  JazlowiakJazlowiak
  0
  Byleby napis brzmiał: "Konstituta Prostituta" co Marszałek raczył stwierdzać. (2018-08-13 22:13)
  wbienkowbienko
  0
  Nie ta Konstytucja, nie ten Naczelnik.;) (2018-08-18 22:27)
  TCTC
  0
  Ja się tylko boję, że niektórzy za bardzo zafiksowali na konflikcie PO vs PiS . Nie wchodzę w szczegóły, bo nie ma to sensu. Oddajemy hołd naszym przodkom i to jest dla nas najważniejsze. Zapewne gdyby wstali z grobu popukali by się w głowę i powiedzieli jasno: -dzieciaki koniec nawalanki, macie Wolną i Niepodległą Polskę budujcie ją wspólnymi siłami! Tak jak nam udało się zbudować Kolumne Niepodległości.

  (2018-08-22 23:06)
  wbienkowbienko
  0
  @TC

  Polska nie ogranicza się tylko do sporu PiS vs. PO. Wielu by chciało, w wręcz im zależy, aby tak to odczytywać.A nasi przodkowie niestety nie byli świętym monolitem. Mieli ze sobą jesze większe problemy niż my teraz :) Knuli przeciw sobie intrygi, strzelali do siebie, więzili się wzajemnie w obozach, pozbawiali majątku, wyganiali z kraju, nie potrafili ze sobą rozmawiać, często wręcz nie chcieli. Woleli ze sobą walczć. Słowo kompromis uznawali za słabość, porażkę, zdradę. Wszystko wg reguły "moja prawda jest mojsza niż twojsza" i teraz silniejszy rządzi - bo mu się to należy. Wspólnota nie jest monolitem jednomyślności, jest zbiorem współistniejących różnorodności. Do jej istnienia potrzebny jest dialog, konnsensus,porozumienie społeczne, a przede wszystkim pokora i szacunek wzajemny. Jak to wygląda dzisiaj najlepiej widać w Sejmie, w mediach, na ulicach i w domach. (2018-08-26 16:45)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy