Pożar budynku inwentarskiego z kurczakami w Nartach

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar budynku inwentarskiego z kurczakami w Nartach Pożary, straż pożarna sochaczew

Kwadrans po godzinie 2 w nocy, z 22 na 23 września, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Narty (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowany został ciężki zastęp gaśniczy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Brzozowa, Giżyc, Iłowa, Bud Starych oraz Młodzieszyna.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty był parterowy budynek inwentarski o wymiarach około 100×12 metrów. Wewnątrz znajdowało się ponad 12 tysięcy kurcząt. Niesprzyjający kierunek wiatru przyczynił się do rozprzestrzenienia ognia wzdłuż budynku.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu oraz dwóch prądów wody w obronie przed dalszym rozprzestrzenieniem się pożaru oraz ewakuacji części żywych zwierząt. Obiekt oddymiono przy pomocy wentylatorów oddymiających oraz przeprowadzono rozbiórkę części konstrukcji dachu.

Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie bryg. Wiesław Gorzki oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 5 strażaków PSP oraz 34 strażaków OSP zakończono kilka minut po godzinie 6:00.

 

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Brzozów, OSP Młodzieszyn

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy