Pożar budynku mieszkalnego w Piaskach Duchownych

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar budynku mieszkalnego w Piaskach Duchownych Pożary, straż pożarna sochaczew

9 września, o godzinie 21:20, do Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Piaski Duchowne (gmina Brochów).

Dyżurny SK niezwłocznie zadysponował ciężki zastęp gaśniczy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kromnowa, Śladowa i Miszor. Z uwagi na fakt, że do zdarzenia doszło na granicy powiatów sochaczewskiego i nowodworskiego, do pożaru zadysponowane zostały także siły i środki z KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki (dwa zastępy) oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie Polskim i Kazuniu.

W chwili dojazdu pierwszego zastępu pożarem w całości objęty był budynek konstrukcji drewnianej o wymiarach około 10×5 metrów, kryty eternitem. Działania zastępów PSP i OSP w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, przeszukaniu pomieszczeń obiektu (nie odnaleziono żadnych osób, lokator opuścił płonący budynek przed przybyciem straży pożarnej) oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu. Dalsze czynności polegały na częściowej rozbiórce domu oraz dogaszeniu pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie, pogotowie energetyczne oraz policja. Trwającą dwie godziny akcję gaśniczą prowadziło 14 strażaków-ratowników PSP oraz 28 druhów OSP. Więcej zdjęć na stronie kppspsochaczew.pl.

Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy