Pożar budynku mieszkalnego w Karolkowie Rybnowskim

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar budynku mieszkalnego w Karolkowie Rybnowskim Pożary, straż pożarna sochaczew

W dniu 15 lutego, o godzinie 14:13, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Karolków Rybnowski (gmina Rybno). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz trzy zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Rybna i Jasieńca.

 

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęta była znaczna część parterowego, murowanego budynku mieszkalnego rozmiarów około 10×6 metrów wraz z dachem konstrukcji drewnianej. Właścicielka posesji opuściła płonący budynek przed dojazdem służb ratowniczych.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do obiektu, podaniu trzech prądów wody – dwóch w natarciu na palący się budynek oraz jednego w obronie jego pozostałej części oraz przeszukaniu pomieszczeń objętych pożarem, celem odnalezienia ewentualnych osób poszkodowanych – nie stwierdzono obecności żadnych osób. Równocześnie poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (tlenoterapia, wsparcie psychiczne) i przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego. Wraz z dogaszaniem i wynoszeniem na zewnątrz spalonych elementów wyposażenia, prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe spalonej konstrukcji obiektu, który następnie przewietrzono.

 

Na miejsce zdarzenia przybył naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego mł. bryg. Maciej Bieńczyk. W działaniach ratowniczo-gaśniczych, które zakończono o godzinie 17:12, brało udział 8 strażaków PSP i 14 strażaków OSP.

Tekst: kpt.T.Fijołek, zdjęcia: OSP Rybno

Źródło: kppspsochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy