Pożar budynku mieszkalnego w Oborach

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar budynku mieszkalnego w Oborach Pożary, straż pożarna sochaczew


W dniu 24 września, o godzinie 12:02, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Obory (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowany został zastęp gaśniczy oraz podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Brzozowa, Giżyc, Iłowa, Kamiona i Młodzieszyna.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się dwukondygnacyjny budynek mieszkalny konstrukcji drewnianej, kryty blachą, o wymiarach około 13×9 metrów. Z informacji uzyskanych od przybyłego właściciela wynikało, że w chwili powstania zdarzenia w budynku nie było żadnych osób.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody w natarciu – dwóch z zewnątrz oraz dwóch do wnętrza budynku oraz wyniesieniu butli gazowej. W dalszej kolejności przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania odkrywanych na bieżąco części dachu.

Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Dowódcy JRG PSP w Sochaczewie mł. bryg. Maciej Bieńczyk. W trwającej prawie 6 godzin akcji gaśniczej uczestniczyło 10 pojazdów i 45 strażaków, pogotowie energetyczne oraz policja.

 

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Iłów, OSP Brzozów

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

kacperskyykacperskyy
0

dobrze ze nikt nie ucierpial.

a teraz czekamy na 20 tysiecy od burmistrza osieckiego.

(2017-09-26 12:41)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy