Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego w Juliopolu

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego w Juliopolu Pożary, straż pożarna sochaczew

Przeszło 12 godzin trwała akcja gaśnicza w Juliopolu (gmina Młodzieszyn), gdzie 2 lipca, kwadrans po godzinie 23, doszło do pożaru budynku mieszkalno-gospodarczego.

 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie o godzinie 23:20. W pierwszym rzucie do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Młodzieszyna i Bud Starych.

W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęty był w całości kryty blachą dach na budynku mieszkalno-gospodarczym o wymiarach około 20×8 metrów. Strych nad kompleksem budynków wypełniony był sianem.

Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu oraz wyważeniu drzwi do budynku i przeszukaniu części mieszkalnej – nie stwierdzono obecności żadnych osób. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych dachu.

W celu podmiany ratowników na miejsce zdarzenia sukcesywnie dysponowano dodatkowo zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kamiona, Brochowa, Giżyc i Witkowic.

W akcji gaśniczej, którą zakończono 3 lipca o godzinie 11, brały udział w sumie 2 zastępy PSP i 7 zastępów OSP – 41 strażaków.

 

Tekst: kpt. T. Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy