Pożar ciężarówki w Matyldowie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar ciężarówki w Matyldowie Wypadki sochaczew

O godzinie 2:43, w nocy z 9/10 czerwca, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w miejscowości Matyldów (gmina Rybno). Do zdarzenia w pierwszym rzucie zadysponowany został zastęp z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano objęty w całości pożarem ciągnik siodłowy marki Volvo z naczepą załadowaną artykułami dekoracyjnymi. Pojazd znajdował się poza jezdnią, na poboczu, pod siecią niskiego napięcia. Na polecenie dowodzącego działaniami do zdarzenia zadysponowano dodatkowo zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Jasieńcu i Wężykach.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody i jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się ciągnik i naczepę. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do usuwania pozostałości spalonego towaru z naczepy i dogaszania. Na czas prowadzonej akcji gaśniczej w rejonie zdarzenia odłączony został dopływ prądu do sieci elektroenergetycznej.

 

Działania gaśnicze prowadzone przez 3 strażaków PSP i 15 strażaków OSP zakończono o godzinie 5:30.

 

Tekst i zdjęcia: st.kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy