Pożar domu w Paprotni

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar domu w Paprotni Pożary, straż pożarna sochaczew

W dniu 14 czerwca, około godziny 4:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Spacerowej w Paprotni (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Niepokalanowie i Paprotni.

 

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest poddasze drewnianego budynku mieszkalnego. Właścicielka budynku sama opuściła dom przed przybyciem straży pożarnej.

 

Działania zastępów OSP w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu – jednego z zewnątrz, drugiego do wewnątrz. Po dojeździe zastępów z JRG PSP Sochaczew podano trzeci prąd wody na ścianę zewnętrzną. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji oraz wentylacji ciśnieniowej budynku.

 

W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana konstrukcja więźby dachowej wraz z pokryciem dachowym oraz wyposażenie wnętrza poddasza. Wskutek oddziaływania termicznego w sąsiednim budynku mieszkalnym nadpaleniu uległa podbitka dachu wykonana z sidingu.

 

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 7 strażaków PSP oraz 10 druhów OSP zakończono przed godziną 8.

 

Tekst: st.kpt.T.Fijołek

kppspsochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy