Pożar domu w Pawłowicach

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar domu w Pawłowicach Pożary, straż pożarna sochaczew
+3

W dniu 12 grudnia, o godzinie 22:55, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Pawłowice (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Paprotni i Niepokalanowa.

 

Przybyły jako pierwszy zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Paprotni zastał objęte w całości pożarem dach i poddasze parterowego budynku mieszkalnego konstrukcji drewnianej o wymiarach 15×15 metrów. Mieszkańcy (5 osób) opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. W początkowej fazie działań żadna z tych osób nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Na żądanie kierującego działaniami ratowniczymi zadysponowano dodatkowo zastęp gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie. Na miejsce zdarzenia przybył także zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Gnatowicach (powiat warszawski zachodni).

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu oraz ewakuacji z budynku części mienia. W trakcie prowadzenia działań zasłabł właściciel budynku będący pod wpływem zdarzenia. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu nie stwierdzono konieczności hospitalizacji.

W dalszej fazie działań prowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji dachu i stropu, dogaszano pojedyncze zarzewia ognia oraz przelewano rozebrane elementy konstrukcyjne budynku.

Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie bryg. Wiesław Gorzki oraz zastępca Wójta Gminy Teresin Pan Marek Jaworski, który zapewnił pogorzelcom nocleg w hotelu. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 8 samochodów i 31 strażaków zakończono o godzinie 1:38. Na czas prowadzonej akcji rejon operacyjny KP PSP w Sochaczewie w jej siedzibie zabezpieczał zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Młodzieszyna.

 

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

grubyczarny-kotgrubyczarny-kot
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2017-12-14 13:34)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy