Pożar garażu w Ładach

W dniu 16 lutego, około godziny 21:30, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze garażu w jednym z gospodarstw w miejscowości Łady (gmina Iłów).

 

Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Iłowa, Brzozowa, Kamiona i Młodzieszyna.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że ogniem objęty jest garaż rozmiarów około 20×8 metrów wraz ze znajdującym się w nim samochodem marki Ford Transit. Pożar rozprzestrzenił się na poddasze przyległego budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej.

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się garaż i poddasze oraz dwóch prądów wody w obronie. W celu dotarcia do źródeł ognia i oddymienia poddasza wykonano otwory w poszyciu dachowym. Równocześnie z budynku ewakuowano mienie. Po zlokalizowaniu pożaru rozpoczęto niezbędne prace rozbiórkowe oraz sukcesywnie dogaszano zarzewia ognia. Po całkowitym ugaszeniu, budynek oddymiono.

 

Na miejsce zdarzenia przybył dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie bryg. Tomasz Stasiak. W działaniach gaśniczych zaangażowanych było w sumie 6 zastępów gaśniczych – 7 strażaków PSP oraz 25 strażaków OSP. Akcję zakończono o godzinie 23:44.

 

Tekst: kpt.T.Fijołek

Źródło: kppspsochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy