Pożar poddasza budynku mieszkalnego w Czerwonce-Parcel

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar poddasza budynku mieszkalnego w Czerwonce-Parcel Pożary, straż pożarna sochaczew

15 stycznia, o godzinie 18:53, dyspozytor Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Czerwonka-Parcel (gmina Sochaczew). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.

 

W momencie dojazdu zastępów PSP pożarem w całości objęte było poddasze i dach budynku mieszkalnego, o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Mieszkańcy opuścili obiekt przed dojazdem służb ratowniczych.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku i podaniu dwóch prądów wody w natarciu – jednego od wewnątrz, drugiego z zewnątrz po drabinie przystawnej. W międzyczasie na miejsce dojeżdżały kolejne siły i środki – zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Wyczółek, Nowych Mostek, Antoniewa, Niepokalanowa i Paprotni. Dalsze działania zastępów polegały na pracach rozbiórkowych oraz wynoszeniu spalonego wyposażenia na zewnątrz, gdzie były dogaszane. Do lokalizacji ukrytych ognisk pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną.

Na czas prowadzonej akcji rejon operacyjny w siedzibie KP PSP Sochaczew zabezpieczał dodatkowo zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu. Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie bryg. Wiesław Gorzki, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego mł. bryg. Maciej Bieńczyk oraz wójt gminy Sochaczew.

Działania gaśnicze prowadzone przez 7 strażaków PSP i 27 strażaków OSP zakończono o godzinie 21:38.

 

Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

kppspsochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy