Pożar pustostanu przy ulicy Grunwaldzkiej

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar pustostanu przy ulicy Grunwaldzkiej Pożary, straż pożarna sochaczew
+1

10 stycznia, w godzinach wieczornych, na osiedlu przy ulicy Grunwaldzkiej w Sochaczewie rozległ się dźwięk syren strażackich samochodów. Powodem interwencji straży pożarnej był pożar opuszczonego budynku mieszkalnego.


Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie kilka minut po godzinie 19. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały w pierwszym rzucie dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowodzący działaniami przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że pożar powstał w jednym z pomieszczeń niezamieszkałego budynku konstrukcji drewnianej, izolowanego płytą azbestową i trzciną. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się także w przestrzeni pomiędzy sufitem a dachem, czemu dodatkowo sprzyjał porywisty wiatr. W związku z zażądaniem zadysponowania kolejnych sił i środków do pożaru wyjechały zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowych Mostek, Mokasu oraz Niepokalanowa.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu (jednego wewnątrz, drugiego po drabinie przystawnej na zewnątrz budynku) oraz częściowej rozbiórce konstrukcji ściany i dachu.

O godzinie 20:37 zakończono działania gaśnicze, które prowadziło 8 strażaków-ratowników PSP oraz 11 druhów OSP. Szybkie zauważenie pożaru oraz błyskawiczna interwencja straży pożarnej zapobiegły rozprzestrzenieniu się ognia na cały obiekt.

 

Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy