Pożar pustostanu w Budkach Piaseckich

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar pustostanu w Budkach Piaseckich Pożary, straż pożarna sochaczew

Prawie równocześnie ze zgłoszeniem o zdarzeniu drogowym w Kożuszkach Parcel, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku w Budkach Piaseckich (gmina Teresin). Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowany został ciężki zastęp gaśniczych z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach Piaseckich.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest dach opuszczonego budynku mieszkalnego. Konstrukcja dachu drewniana, kryta papą. Na wniosek kierującego działaniami ratowniczymi do zdarzenia zadysponowano dodatkowo zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanowie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu oraz zabezpieczeniu nadpalonej linii energetycznej do czasu przybycia załogi pogotowia energetycznego. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przeszukali budynek wewnątrz oraz teren posesji i wykluczyli obecność osób poszkodowanych. Po zlikwidowaniu zarzewi ognia całą konstrukcję dachu i powały dokładnie przelano, a następnie ponownie sprawdzono.

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 4 strażaków PSP i 8 strażaków OSP zakończono o godzinie 2:48.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy