Pożar w Pawłowicach: dach nad głową straciło pięć osób

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar w Pawłowicach: dach nad głową straciło pięć osób Pożary, straż pożarna sochaczew
+5

Do dramatycznych wydarzeń doszło dziś w nocy w miejscowości Pawłowice, gmina Teresin. We wtorek 12 grudnia br. około godziny 22.50 OSP Paprotnia otrzymała zgłoszenie o pożarze domu. Na miejscu okazało się, że płonie całe poddasze i większa część pomieszczeń. Niestety, żywioł sprawił, że dach nad głową straciło pięć osób. Rodzina umieszczona została w hotelu.

 

Dziś w nocy spłonął jeden z domów w miejscowości Pawłowice. Tuż przed świętami, dach nad głową straciło pięć osób. Oto komentarz OSP Paprotnia, która jako pierwsza przybyła na miejsce pożaru.

 

Data 12.12.2017. Godzina 22.57. Miejsce: Pawłowice. Opis: Pożar budynku mieszkalnego. Po przyjeździe na miejsca akcji zastaliśmy pożar całego poddasza i większej części pomieszczeń. W pierwszej fazie działań OSP Paprotnia przystąpiła do odłączenia prądu w budynku, gaszenia budynku przy pomocy dwóch linii szybkiego natarcia oraz wyniesienia dwóch butli gazowych z domu. Na szczęście mieszkańcy w porę opuścili budynek bez żadnych obrażeń. Dalsze Działania polegały na podaniu dodatkowych prądów wody, rozbiórki elementów dachu i ścian.

Straty są niestety bardzo duże. Na miejsce przybył przedstawiciel Gminy Teresin zastępca wójta Pan Marek Jaworski. Strażacy i sąsiedzi pomogli w przeniesieniu dobytku, który udało się uratować. Gmina Teresin zapewniła mieszkańcom, których dom niestety nie nadaje się do ponownego zamieszkania , lokum zastępcze w hotelu. Łącznie 5 osób.

SiŚ: OSP Paprotnia, OSP Teresin, JRG Sochaczew, OSP Niepokalanów, OSP Gnatowice, Zastępca Komendanta Powiatowego, Policja, Pogotowie Energetyczne.


foto OSP Paprotnia

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy