Pożar w Januszewie

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pożar w Januszewie Pożary, straż pożarna sochaczew

Do pożaru doszło 5 marca br. między 23.00 a 24.00. Ogień trawił stodołę znajdującą się tuż przy budynku mieszkalnym w miejscowości Januszew (gmina Młodzieszyn). Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Sochaczewa, Kamiona, Młodzieszyna i Bud Starych.


W dniu 5 marca, kilkanaście minut przed północą, dyżurny operacyjny powiatu Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Januszew (gmina Młodzieszyn). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamionie, Młodzieszynie i Budach Starych.

Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie. Ratownicy zastali pożar stodoły konstrukcji murowanej, zagrażający pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do posesji oraz podaniu dwóch prądów wody w obronie budynku mieszkalnego i jednego w natarciu na palącą się stodołę. Po przybyciu kolejnych zastępów podano kolejne dwa prądy wody w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wyrzucania i przelewania słomy i siana zgromadzonego w budynku. Niezbędna była również częściowa rozbiórka spalonej konstrukcji dachowej.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 28 strażaków zakończono o godzinie 4:35.

 

Tekst i zdjęcia: st.kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy