Poznaj Daleki Wschód dzięki SKF-owi

Zdjęcia i foto: Poznaj Daleki Wschód dzięki SKF-owi Film, fotografia sochaczew

Poznaj Daleki Wschód dzięki SKF-owi, czyli

''Starożytny chiński system uzdrawiania w XXI wieku” (ang. "Ancient healing for the 21st century'')


Osoby, które widziały w Sochaczewskim Klubie Filmowym  poruszający dokument o buddyjskim Nauczycielu Garchenie Rinpoche ("Na pożytek czujących istot") docenią zapewne i ten film ukazujący kolejne oblicze Dalekiego Wschodu.

Francesco Garri Garripoli, amerykański producent filmowy włoskiego pochodzenia dzieli się w swoim filmie doświadczeniem, które z czasem stało się jego życiową pasją.

Kiedy po wypadku motocyklowym lekarze zapowiedzieli, że nie będzie mógł chodzić Garripoli sięgnął po qigong – starożytną chińską metodę samouzdrawiania. Odzyskał sprawność i nie sądził zapewne, że w swoim dążeniu do zgłębienia tajników tej praktyki uzdrawiającej odbędzie podróż życia i dotrze do miejsc tak odległych, że dla miejscowych będzie pierwszym napotkanym człowiekiem Zachodu…

Francesco Garripoli wychodząc naprzeciw zrządzeniu losu postanowił wykorzystać swoje zawodowe zaplecze i podjąć trud pokazania w filmie niezwykłych sylwetek lekarzy, uzdrowicieli, imponującą tradycję starożytnych Chin i jej nieoczekiwany powrót w służbie medycyny we współczesnych Chinach.


Francesco Garri Garripoli prowadzi warsztaty qigong w różnych miejscach na świecie, jego misją jest w jak najszerszy sposób pokazać, że odzyskiwanie zdrowia leży w naszych rękach i że w tym procesie drzemie ogromny potencjał osobistego rozwoju.

Z racji swoich katolickich korzeni Garri Garripoli przyjeżdża chętnie z warsztatami do Polski.


Do filmu i qigong wprowadzi nas gość - Marta Wilczyńska.


Zapraszamy do Ostoi św. Dominika na tyłach kościoła św. Wawrzyńca od strony rzeki Bzury w sobotę 27 stycznia na godz. 17.00. Zapewniamy miłą atmosferę, serdecznych ludzi i gorącą herbatę/kawę. 

Wstęp wolny. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy