Poznaj nowych naczelników w UM

/ 16 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Poznaj nowych naczelników w UM Radni i rady samorządowe sochaczew
+1

Od kilku tygodni w sochaczewskim ratuszu trwa reorganizacja. Burmistrz utworzył nowe, wyspecjalizowane wydziały i referaty, m.in. projektów społecznych i obsługi inwestora, ogłosił również konkursy na wolne stanowiska kierownicze. Komisje konkursowe zakończyły procedurę naboru. Oto nowi Naczelnicy i Kierownicy Referatów:


Joanna Kamińska – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, ma 41 lat, mieszka w Brzozowie.
Ukończyła Studium Nauczycielskie w Płocku a następnie Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie zdobyła tytuł magistra pedagogiki specjalnej. Od 2000 roku regularnie podnosi swe kwalifikacje na studiach podyplomowych. Ukończyła m.in. studia z zakresu wychowania technicznego, sztuki, zarządzania oświatą i kulturą (menadżerskie), pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, bibliotekoznawstwa. Pracowała m.in. w Szkole Podstawowej w Iłowie, następnie przez 10 lat była zatrudniona na stanowisku wychowawcy w internacie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Załuskowie. Od 2001 roku jest dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na szlaku” w Załuskowie.
Beata Okraska – Ćwiek – Naczelnik Wydziału Edukacji
, ma 42 lata, mieszka w Sochaczewie.
Ukończyła wychowanie przedszkolne na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego a także studia podyplomowe w zakresie edukacji początkowej i reedukacji (UW) oraz oligofrenopedagogiki (Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku). Nauczyciel dyplomowany, współautor wydawnictw dydaktycznych: „Przewodnika metodycznego”, „Klasera na litery…”, „Tablic demonstracyjnych” , „Kart wyrównawczych” (Wydawnictwa Szkole i Pedagogiczne, 2003 i 2010 rok.). W latach 1990-1992 pracowała w Szkole Podstawowej Nr 2, następnie do 1997 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 4 w Sochaczewie (nauczyciel). W latach 1997 - 2002 ponownie zatrudniona w Szkole Podstawowej Nr 2. Od września 2002 roku dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.


Robert Małolepszy - Naczelnik Wydziału Promocji i Aktywizacji, ma 39 lat, mieszka w Sochaczewie.
Ukończył LO im. F. Chopina w Sochaczewie a następnie – z dyplomem magistra i tytułem trenera II klasy – Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dziennikarz, menadżer, komentator telewizyjny, organizator i główny koordynator licznych imprez w tym meczów Polska – Belgia i Polska – Czechy na stołecznym stadionie Polonii. W latach 2000-2004: PR menadżer Polish Boxing Promotion (m.in. organizator walk bokserskich o mistrzostwo świata), w latach 2004-2007 zastępca kierownika działu sportowego „Życia Warszawy, w latach 2007-2009 zastępca szefa działu sportowego w „Polska the Times”. Prezes Warszawskiego Towarzystwa Rugby, członek Zarządu Polskiego Związku Rugby.


Beata Fastyn – kierownik Referatu Obsługi Inwestora i Działalności Gospodarczej w Wydziale Promocji i Aktywizacji, ma 32 lata, mieszka w Czerwonce Parceli.
Ukończyła Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego (Euromarketing) oraz Administrację i Zarządzanie Przedsiębiorstwami na Uniwersytecie w Lionie. Rozpoczęła studia doktoranckie w Instytucie Politologii na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego. Od 2004 roku związana z Misją Ekonomiczną – UBIFRANCE przy Ambasadzie Francji, to jest Agencją ds. Międzynarodowego Rozwoju Przedsiębiorstw, gdzie pracowała m.in. w Dziale Dóbr Konsumpcyjnych i Dziale Infrastruktury i Przemysłu, obecnie zajmuje się sektorem rolno-spożywczym oraz rolno-technicznym. Specjalista ds. rozwoju eksportu, tłumacz języka francuskiego. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskała mandat radnej Rady Powiatu w Sochaczewie.Agata Kalińska - kierownik Referatu Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych w Wydziale Promocji i Aktywizacji, ma 47 lat, mieszka w Sochaczewie.
Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach (pedagogika w nauczaniu początkowym), oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie – studia podyplomowe w zakresie wychowania fizycznego i zdrowotnego. Obecnie studiuje w Wyższej Szkole im. P. Włodkowica w Płocku – kierunek: edukacja dla bezpieczeństwa, edukacja obronna.
W latach 1985-2003 pracowała, jako nauczyciel nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Od 2003 roku uczy wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Chodakowie oraz Zespole Szkół im. J. Iwaszkiewicza. Autorka i współautorka kilku przewodników metodycznych dla nauczycieli, menadżer Chóru Nauczycielskiego VIVACE, od 2009 roku prezes stowarzyszenia „Rodzina Szkół Chopinowskich”.

Daniel Jarosz – Kierownik Referatu Projektów Społecznych w Wydziale Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, ma 29 lat, mieszka w Żyrardowie.
Absolwent LO Nr 2 w Żyrardowie oraz Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu, magister pedagogiki w zakresie polityki społecznej. Jest specjalistą w dziedzinie pozyskiwania i realizacji projektów finansowanych przez Unię Europejską (fundusze pomocowe, dotacje itp.). Od 2009 roku zajmuje się pozyskiwaniem dotacji, rozliczaniem projektów, sprawozdawczością oraz ich pełną obsługą. Ostatnio, od października 2009 roku, pracował w Powiatowym Zespole Edukacji w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie na stanowisku specjalisty ds. funduszy strukturalnych. W latach 2003-2009 związany z rynkiem telekomunikacji – sprzedażą usług, szkoleniem pracowników.


opr: daw

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (16)

karol997karol997
0

Mam pytanko kiedy odbył się konkurs na naczelników? Czym się kierowano przy wyborze? Czy praca w UM będzie łączona z innymi stanowiskami w innych placówkach w pokrywających się godzinach pracy? Z tego co słyszłem jeden/a z "wybrańców" już w grudniu deklarowal/a robienie porządków! Co mał/a na myśli owy/a wybraniec czystość czy czystki?


Pozdrawiam Karol

(2011-03-07 10:59)
CarrieCarrie
0
Za szczególnie mocną trzeba uznać ekipę odpowiedzialną za kulturę. Lecę po trampki i krótkie spodenki.  (2011-03-07 13:37)
castrocastro
0
Życzę Państwu powodzenie i niegasnącego zapału do pracy.

Mam jednak pytanie. Czy w urzędzie wzrosło zatrudnienie?
(2011-03-07 19:36)
zosienkazosienka
0
jak ktoś robi 10 rzeczy naraz, czyli "chwyta kilka srok za ogon" to zazwyczaj nic dobrego z tego nie wychodzi. Nie można być dobrym we wszystkim, takie jest moje zdanie. No ale zobaczymy, moze to jakies wysyp geniuszów nastąpil w naszym miescie. (2011-03-07 19:44)
CarrieCarrie
0
Pragnę również nadmienić, bo być może nowi specjaliści od kultury, edukacji, oświaty i promocji o tym nie wiedzą, iż nazwiska dwuczłonowe (np. Okraska-Ćwiek) piszemy z użyciem łącznika, a nie myślnika. Zdaję sobie sprawę, iż poprawna pisownia to w kontekście oświaty i kultury kwestia drugorzędna, tym niemniej miłość do języka ojczystego nie pozwala mi milczeć. 
Muszę również przyznać, iż kolega Karol zadał ważne pytanie, na które zapewne nie doczeka się odpowiedzi.  (2011-03-07 20:32)
GRZECHGRZECH
0
Myślę, że tu Carrie się złych osób czepiasz. Bardzo prawdopodobne, że to nie oni pisali ten artykuł więc błędy w samym artykule nie powinny być im wytykane.
Dajcie się wykazać nowej władzy, a nie całe życie wszyscy jęczą i marudzą jak to źle i jak to nie dobrze i że na pewno się nie uda.
(2011-03-07 21:21)
karol997karol997
0

Dzięki Carrie, liczę na rzecznika burmistrza pana Daniela choć słyszłem, że takiego stanowiska nie będzie. Teraz nie wiem, czy ktoś zajmie się odpowiadaniem na pytania internautów na forum. Czy wszystkich insformacji będziemy dowiadywać się z plotek, to rzeczywiście nowy styl działania UM!!!


Pozdrawiam Karol

(2011-03-07 21:26)
użytkownik3149użytkownik3149
0
Grzech , niby w czym się mają wykazac , władza jest z zasady dla nic nie robienia chyba że pójdą śladami swoich guru i  w Sochaczewie  zaroi się od kolesi w czarnych kominiarkach , he he
(2011-03-07 23:54)
CarrieCarrie
0
A ja myślę, że spokojnie można im wytykać błędy, bo jest to rodzaj materiału promocyjnego, w którym note bene promują sami siebie (co rozpoczęło się podczas kampanii wyborczej i trwa w najlepsze). Rzeczywiście, pierwszy raz zgadzam się z Dobrym, że nie bardzo wiadomo, czym się mają wykazać. Część z nich już się wykazała - wiernością wobec szefa. Nie oczekuję, że wykażą się czymś więcej, ale Bogiem a prawdą, to może lepiej, żeby przynajmniej niektóre z tych osób zupełnie niczym się nie wykazywały. 
Swoją drogą, takie były świetlane plany, a teraz przez pół kadencji będzie się obsadzać stanowiska.  (2011-03-08 07:29)
altair86altair86
0

To ciekawe zjawisko - naczelnikami w urzędzie zostają osoby bez doświadczenia w administracji publicznej. Ale może to takie lokalne obyczaje w małych miasteczkach.


ps. Czytam o dotychczasowej pracy tych ludzi i dziwię się, że wybrali nowe zajęcie, mniej ciekawe od ich wcześniejszego. Nie wierzę, że to będzie się odbywać poprzez łączenie etatów tu i tu - taka praca traciłaby na jakości, totalnie bez sensu.

(2011-03-08 15:49)
AnSiAnSi
0
KOLESIOSTWO! I to jest przykre, że nie ważne co umiesz, ale KOGO ZNASZ! (2011-03-08 16:43)
SzczawiuSzczawiu
0
do e-socho: Nie moglibyście już zdjąć tego artykułu z pierwszej strony? Te twarze a właściwie sposób ich wyboru, całe te konkursy i cała ta reorganizacja są tak żenujące, że np. ja mam już dość czytania tych bredni. Ja nie wiem jak można w ogóle robić z nas takich idiotów? Ciekaw jestem gdzie teraz są i jakby to co dzieje się w UM opisali Ci wszyscy piewcy z czasów kampanii. MASTERR co dzisiaj powiesz? Jest OK?
(2011-03-09 23:10)
CarrieCarrie
0
W zasadzie masz rację, Szczawiu, ale z drugiej strony niech wisi. Nie wiążę z tym wielkich nadziei, ale może do niektórych dotrze kogo i co wybrali. Mija już kilka miesięcy i nie zajęto się żadnym problemem miasta. Bez żenady natomiast uprawia się wymiana kadr, którą można scharakteryzować krótko - zamienił stryjek siekierkę na kijek.  (2011-03-09 23:38)
karol997karol997
0

Prędzej niż się spodziewają będą rozliczani przez wyborców a kadenncja trwa tylko 4-lata. Proszę nie zapominać jesteście dla Mieszkańców, a nie odwrotnie.  Sądziłem, że Nowego burmistrza stać na lepszy zespół.


Pozdrawiam Karol

(2011-03-10 08:20)
CarrieCarrie
0
Ja nie sądziłam, ale cieszę się, że inni również to dostrzegają.  (2011-03-10 10:32)
robroyrobroy
0
ale ta Pani Joasia od polityki i zdrowia to niezły lachon jest:-))
(2011-03-16 17:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy