Pracowite kontrasty

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pracowite kontrasty Sztuki plastyczne sochaczew
+6

Sporo ciekawego się dzieje w boryszewskim SCK. Pełną parą mknie Klub Kontrast, w którym co kilkanaście dni odbywa się kolejne wydarzenie. Dwa ostatnie z nich, to muzyka na żywo do filmu Charliego Chaplina „Gorączka złota” oraz niecodzienny koncert Meysona.

„Gorączka złota” uważana jest za najlepszy film Charlie Chaplina i z tego powodu została wpisana do National Film Registry jako dzieło będące dziedzictwem kulturowym USA. Komedia nagrana w 1925 opowiada historię trampa, który szuka złota oraz miłości. Ani w jednym, ani w drugim słabo się jemu powodzi. Jednak los się odmienia i Charlie oprócz bogactwa zdobywa także ukochaną Georgię. W filmie jest kilka kultowych scen jak choćby taniec bułeczek czy jedzenie buta. Jako, że to film niemy był muzyka musiała jemu towarzyszyć, a tę na żywo grał zespół w składzie: Bolesław Młodawski (fortepian), Marek Chrzan (gitara elektryczna), Łukasz Rogowiecki (gitara basowa), Meyson (gitara elektryczna, efekty dźwiękowe) i Gamid Ibadullayev (perkusja).

Kolejnym wydarzeniem muzycznym w Klubie Kontrast był solowy koncert Meysona. Gitarzysta przedstawił program złożony z dwu części. W obydwu czołową rolę odegrały jego gitary oraz sprzęt elektroniczny, który nadał jego dziełom transowy charakter. Muzykę Meysona, efektami świetlnymi oraz obrazami malowanymi na żywo uzupełniła Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych.

Nie była to jedyna „robota” w wykonaniu „Pracusiów”. Zawitali oni do Siedlec, w których odbywały się 3-dniowe „Spotkania Fotograficzne” zorganizowane na Uniwersytecie Przyrodniczo Humanistycznym przez Wschodnie Projekty Fotograficzne oraz Descartes.pl

W piątek Gamid Ibadullayev zaprezentował swój film „Kiedyś deszcz był inny”. W niedzielę dojechała do niego pozostała część grupy oraz odtwórczyni głównej roli w filmie – Dominika Piotrowska. W południe odbył się wernisaż wystawy fotografii Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych, a następnie rozpoczęła się otwarta sesja fotograficzna „U Caligariego”. Nasi ludzie wzięli w niej chętnie udział, a do grupy modelek ochoczo dołączyła wspomniana już Dominika oraz Paulina Gajda.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy