Pracownica stacji paliw zatrzymała pijanego kierowcę

Zdjęcia i foto: Pracownica stacji paliw zatrzymała pijanego kierowcę Narkotyki, alkohol sochaczew

Pracownica jednej ze stacji paliw wykazała się wzorową postawą zabierając kluczyki od samochodu 28 – letniemu pijanemu mężczyźnie i czekając z nim do przyjazdu Policji. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mieszkaniec powiatu łowickiego ma ponad 2,5 promila. 

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend w Sochaczewie. Przebywający na stacji paliw mężczyzna zachowywał się na tyle dziwnie, że zwróciło to uwagę pracownicy. Kobieta nie będąc pewna czy 28 - latek przyjechał samochodem bacznie go obserwowała. Gdy kupił alkohol i zaczął spożywać go na terenie stacji, kobieta zwróciła mu uwagę. Mieszkaniec powiatu łowickiego opuścił budynek, by po kilkudziesięciu minutach ponownie pojawić się a terenie stacji. Zaparkował skodę przy dystrybutorze i wysiadł z auta. W tym momencie kobieta podjęła decyzję o zabraniu mężczyźnie kluczyków od samochodu. Wybiegła z budynku, zabrała kluczyki i wezwała Policję. 

Wezwani na miejsce policjanci zbadali 28 - latka na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że ma ponad 2,5 promila. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

,,Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!" - przypomina KPP w Sochaczewie


(źródło KPP Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy