Pracownicy samorządowi - tarcza wyklucza możliwość obniżenia pensji

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pracownicy samorządowi - tarcza wyklucza możliwość obniżenia pensji  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Rząd wprowadził poprawki do tarczy antykryzysowej na mocy których samorządy zostały wykluczone z możliwości obniżki pensji. Jeśli chodzi o miasto Sochaczew ratusz z początkiem maja br. nie przewidywał redukcji etatów. 


Pracownicy miejskiego samorządu to ponad 1300 zatrudnionych osób w samym ratuszu, miejskich szkołach i przedszkolach, pracownicy jednostek kultury, sportu, pracownicy socjalni, kierowcy ZKM, pracownicy techniczni zakładów i spółek komunalnych odpowiedzialni za dostarczanie ciepła, jakość wody w kranach czy czystość na ulicach miasta. Z początkiem maja tego roku na nasze zapytanie czy ratusz planuje redukcje etatów bądź obniżki pensji nie przewidywano takich działań, choć nie wykluczono, że do takich sytuacji może dojść w przyszłości. Wszystko zależy od dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej kraju, która ma bezpośredni wpływ na budżety samorządów. 


Jednakże w utworzonej tarczy antykryzysowej doprecyzowano przepisy dotyczące samorządów, a także innych jednostek budżetowych. Przepisy rządowej autopoprawki do ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych dla firm dotkniętych skutkami koronawirusa, została uzupełniona o spis podmiotów, które będą mogły ograniczyć koszty wynagrodzeń dla pracowników w sytuacji, w której negatywne skutki gospodarcze COVID-19 spowodowałyby stan zagrożenia dla finansów publicznych państwa. 


Obecnie spod możliwości obniżenia pensji zostały wyłączone jednostki samorządu terytorialnego, publiczne uczelnie i zakłady opieki zdrowotnej, teatry, sądy czy też instytucje kontroli państwowej.Poza wyżej wymienionymi poprawkami ustawa zakłada że przedsiębiorca będzie mógł skrócić czas pracy pracownika i obniżyć jego wypłatę nawet na 12 miesięcy. 
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

first-onefirst-one
0
Ale jak pracujesz prywatnie to jak najbardziej ci obniżą. Kolejny dowód, że Polak to robak, który musi pracować na utrzaymanie armii nieudaczników z urzędów z nadania politycznego. (2020-05-28 09:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy