Pracownicy sezonowi z zagranicy - sprawdź gdzie powstaną punkty darmowych badań na COVID-19

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pracownicy sezonowi z zagranicy - sprawdź gdzie powstaną punkty darmowych badań na COVID-19  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Zatrudniani w gospodarstwach rolniczych pracownicy sezonowi do tej pory pozostawali objęci obowiązkiem kwarantanny. Jednym z rozwiązań, które mogły umożliwić pracę osobie, która przekroczyła granicę było wykonanie testów związanych z COVID-19. Jednocześnie nie było konkretnej informacji czy są to wytyczne czy też obowiązek. 


O tym jakie wytyczne muszą spełniać gospodarstwa rolnicze zatrudniające cudzoziemców pisaliśmy kilka dni temu https://e-sochaczew.pl/n/pracownicy-sezonowi/65628. Pracownicy powinni przechodzić kwarantannę, bądź być poddani testom na koronawirusa. Koszt takiego badania miało pokrywać gospodarstwo zatrudniające cudzoziemców. To rozwiązanie jednak wiązało się wyższym kosztem ponoszonym przez gospodarzy, a w konsekwencji dla odbiorcy. Szczególnie trudna była to sytuacja dla małych gospodarstw, ponieważ jak informowaliśmy koszty takich testów to średnio ponad 500 zł dla jednej osoby. 


Jak poinformowało Ministerstwo Rolnictwa koszt badania na COVID-19 ma być pokryty z budżetu państwa. Punkty w których będzie pobierany materiał do badań powstanie w Czerwińsku nad Wisłą oraz w Grójcu. Miejsca te będą obsługiwane przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 


Punkty te będą działać na zasadzie Test&Go i oznacza to, że dana osoba poddawana testom nie będzie musiała opuszczać auta, materiał zostanie pobrany przez specjalnie przygotowany personel.    

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
0
a mnie kto zrobi taki samochodowyt test? mam przyjechać na Ukraińskich blachach? (2020-05-26 17:23)
MitutoyoMitutoyo
0
Sprawdź może na Demotach wrzucili jakieś wiarygodne info. :) (2020-05-26 20:02)
KStkuKStku
0
Przepraszam, że zapytam wprost - chodzi rzeczywiście o sezonowych czy raczej o nieoskładkowanych ? Przecież Polek i Polakow szukających pracy jest mnostwo ale za Naszych trzeba skladki i podatki odprowadzić, a ukrainiec się raczej nie postawi bo go ci co ściagnięcie ich opłacili uciszą. Ktoś wierzy że oni sami są tak zorganizowani, a te zagraniczne agencje pracy dla ukraińców to pewnie zakon ?! (2020-05-27 08:31)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy