Praktycznie wygrali ligę

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Praktycznie wygrali ligę Piłka nożna sochaczew
+3

Jeszcze tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia rundy rewanżowej w płockiej „Serie A”. Piłkarze Bzury mogą być zadowoleni gdyż aktualnie zajmują pierwsze miejsce i na dodatek mają pięć punktów przewagi nad drugimi w tabeli Błękitnymi Gąbin.

Awans do okręgówki biało-zieloni wywalczyli już tydzień temu po zaciętym, wyjazdowym meczu z Polonią Radzanowo. Gospodarze prowadzili już 2:0 i mieli kilka wyśmienitych sytuacji do strzelenia kolejnych goli. Bzura przetrwała nawałę. Ostatni kwadrans należał do naszych piłkarzy. Decydującego o zwycięstwie Bzury gola strzelił w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Jarosław Stencel.

Polonia Radzanowo – Bzura Chodaków 2:3 (2:0)

gole: Adam Żółtowski, Kamil Wojciechowski, Jarosław Stencel (z rzutu karnego)

skład: Michał Siemiński – Piotr Krawczak, Filip Jeznach, Karol Siejka (46' Dawid Stypuła), Jarosław Stencel, Adam Żółtowski, Jakub Kowalski, Sebastian Strzelczyk (46' Jan wierzbicki), Kamil Kacprzak, Kamil Wojciechowski (90' Maciej Brdeja), Adrian Tomczyk (65' Patryk Karczewski)

Kolejnym rywalem był szósty w tabeli ULKS Ciółkowo. Goście do Chodakowa dotarli w dziesięciu. Pierwsze minuty wskazywały na to, że chodakowianie rozniosą rywali gdyż po dziewięciu minutach prowadzili już 2:0. Niestety szybko zdobyte gole spowodowały rozprężenie w szeregach Bzury. Gospodarze niby atakowali jednak kolejne gole nie padały. Druga połowa miała podobny przebieg. Bzura dominowała, a goście skutecznie się bronili i próbowali kontratakować. Jedna z prób zakończyła się pięknym golem. Ostatecznie Bzura wygrała po mało emocjonującym meczu 5:1. Wynik ten zapewnił jej pierwsze miejsce w tabeli gdyż raczej mało prawdopodobne jest żeby w ostatnim meczu z Wisłą Nowy Duninów (drużyna ta do tej pory zdobył JEDEN (sic!) punkt) Bzura nie odniosła zwycięstwa. Osobiście liczę na dwucyfrówkę.

Warto wspomnieć jeszcze o jednym fakcie. W meczu z ULKS w bramce Bzury zadebiutował Michał Połeć. Pomimo jednego wpuszczonego gola spisał się dobrze. Kilka razy uchronił swój zespół od straty gola. W pamięci kibiców pozostanie zapewne jego skuteczna interwencja w dwudziestej pierwszej minucie. Nasz golkiper obronił bardzo mocny strzał oddany z pola karnego. Oby tak dalej nasz bramkarzu.

Bzura Chodaków – ULKS Ciółkowo 5:1 (2:0)

gole: Sebastian Strzelczyk (2), Kamil Wojciechowski, Adrian Tomczyk, Patryk Karczewski

skład: Michał Połeć – Mariusz Kawczyński, Piotr Krawczak, Dawid Stypuła, Jan Wierzbicki, Kamil Wojciechowski, Adrian Tomczyk, Filip Jeznach, Sebastian Strzelczyk, Jarosław Stencel, Kamil Kacprzak oraz Michał Kowalski, Maciej Brdeja, Karol Siejka, Jakub Kobierecki, Patryk Karczewski