Prawda w oczy kole

/ 31 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Prawda w oczy kole Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Kampania wyborcza dopiero co wystartowała a zwolennicy "dobrej" zmiany już czuwają w gotowości do niszczenia niewygodnych dla nich materiałów wyborczych. Po tempie w jakim te plakaty są zrywane widać, że prawda strasznie boli. Zamieszczamy przykładowe zdjęcia billboard'u z Sochaczewa przed i po działaniu "dobrozmianowych" wandali. Podobny los spotkał plakaty informujące o nagrodach które otrzymał sochaczewski poseł-ministrant... No cóż, jeśli brakuje argumentów to pozostaje wandalizm. Sprawa oczywiście będzie zgłoszona policję.

 3
Oceń
(12 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (31)

ShitmonsterShitmonster
+1
Skarżypyty z PEŁOOOO

Kwik kwik (2018-08-20 12:42)
kacperskyykacperskyy
-2
tu nie o wandalizm chodzi. i tego bym sie nie bał.. chodzi o jednosc i zaangazowanie wyznawcow pisogrodu, potrafią sie trzymac razem i przede wszystkim działac.... w przeciwienstwie do calej reszty - paradoksalnie - bardziej ogarniętej części społeczności. (2018-08-20 12:49)
robroyrobroy
-1
.pierwszą kadencję-kradłem dla siebie,drugą kadencję pomagałem rodzinie i znajomym,w trzeciej kadencji będę pracował dla was (2018-08-20 19:36)
MitutoyoMitutoyo
-1
Wasza kampania wraz z programem widzę również juz sie zaczęła. Ślicznie. (2018-08-21 10:16)
hzt2511hzt2511
0
a złodzieje z platformy wzieli miliardy i trzeba być cicho. kwiczą bo odcięto ich od koryta .i na co jeszcze czekają już do Brukseli skarżyć sie do pijaka Junkersa albo do pedała z Holandi Timmermansa czy jak mu tam, ewentualnie jak Gerstdorf do swoich za Odrę. a ci co kapują na polskę typu:Boni, Bienkowska, Róża thun von Hohenstein-to już nie polka nazwisko wskazuje, TUsk, czy ten Vincent hrabia Rostkowski-po prostu wszyscy z polski VOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (2018-08-21 21:14)
maczetaostramaczetaostra
0


hzt2511 Idiotów i debili w Socho jest dużo , wyleczy Was tylko bida , macie emerytury od Gierka , ale i te Wam odbiorą , czego Wam serdecznie życzę. (2018-08-21 22:41)
Janusz01Janusz01
-1
Trzeba PISisorów odsunąć od Sochaczewskiego koryta.Dość się już nażarli (2018-08-22 11:01)
wbienkowbienko
+1
@hzt2511 człowieku, kto cię skrzywdził, że tak świata i ludzi nienawidzisz? Odrzuć te prawackie gadzinówki prasowe i internetowe, wyłącz TVPiS,weź oddech i rozejrzyj się wokół. Gdy opadają opary kłamstwa, intryg, nienawiści i agresji świat staje się normalny.

Z całym swym zakłamaniem, znojem i niezrealizowanymi marzeniami, to ciągle piękny świat.

Bądź radosny. Dąż do osiągnięcia szczęścia.


(2018-08-22 11:03)
rodzic1985rodzic1985
0
Czy ktoś już wie ile zapłaciła za mieszkanie w Wawie posłanka pitera ? bo jakaś cisza 224 zł za metr to chyba była promocja nawet w tak odległych czasach rządów peOOO

Czy to prawda że kierwińskiego tato był w LWP i wyjeżdzał na specjalistyczne szkolenia do zSRR'a ?

Czy żebrowski naprawdę zginał za rafała ?

Czy gromosław czempiński (ten od służb) tworzył platforme, bo że andrzeja olechowskiego zwerbował to już wiem

Czy tuska czyli waszego guru ktoś wspierał na początku lat 90' ? ktoś albo coś ? Jakś specjalna instytucja z zagranicy ?

Czy komorowski, graś, bondaryk chcieli zniszczyć red. Sumlińskiego

Proszę o odpowiedz

(2018-08-22 14:01)
kacperskyykacperskyy
+1
panie rodzic dokladnie ma pan racje... to gówno i to gówno dlatego trzeba wybrać innych młodych racjonalnie myslących a nie skrajnych nacjonalistów lub skrajnych liberałów..dokładnie o to chodzi. mam nadzieje ze pan pani rodzic tak wlasnie zrobi a nie pojdzie zaglosuje na PIS lub PO. (2018-08-22 14:35)
mihcikmihcik
-1
Wbieńko, cytat z Twojego profila :

Zanim wypowiesz jakiekolwiek słowo przesiej je przez trzy sita: sito prawdy, sito dobroci, sito koniecznościgratuluję.Chyba, że do słowa pisanego się nie liczy? Lub Twojego. (2018-08-22 14:59)
wbienkowbienko
+1
@mihcik

Ale chodzi Ci o coś konkretnego w moim tekście, czy o to aby sie doczepić?

Jeśli wykażesz mi brak dobrych intencji, mijanie się z prawdą o "misji" mediów prawicowych i zawłaszczonych (dawniej publicznych) i niekonieczność zwracania uwagi na ślepą pogardę wobec innych w kontekście mojej polemiki ze słowami@hzt2511, to możemy dyskutować.

Choć w zasadzie temat tego wątku tego nie wymaga.

A trzy sita są z profilu Sokratesa ;) (2018-08-22 19:38)
wbienkowbienko
+2
@kacperskyy - tylko PSL? Innych młodych racjonalnie myslących nie widzę (sarkazm, jakby co) ]:>

A pytania, które przytacza @rodzic1985 albo są już dawno wyjaśnione, albozupełnie z "czapy". Ja rozumiem, że wyjaśnienia mogą być niewygodne, więc do upadłego można nie przyjmować ich do wiadomości i dalej udawać, że się "niezależnie" zadaje "trudne pytania". Szkoda czasu polemizować z biciem piany. (2018-08-22 20:22)
mihcikmihcik
0
@wbieńkko, właśnie pokazałeś że widzisz tylko świat z jednej strony - Lewej.Tekst Janusza był na tym samym poziomie merytorycznym co maczetaostra, ale pouczasz Janusza bo ten drugi wpisuje się w twoje poglądy.A jaka jest misja mediów liberarnych, czy tam lewicowcyh - jak byś wolał? Ta cała wrzawa piłowana od przegranych wyborów? Nawet kabaretów już nie można normalnie obejrzeć bo mają pierdolić te same polityczne bzdury w kółko.

A ludzi już totalnie pojebało na tych protestach. Wszędzie tryskanie jadem i agresja.Ale i tak żadnego wniosku nie wyciągniesz. (2018-08-23 08:40)
ValjeanValjean
+4
Brawo PO. Z taką kampanią zajedziecie daleko... Jak widzę taką kampanię to myslę sobie, że albo w sztabie macie masę kretów z PiS, albo jesteście już totalnie odjechani.

Społeczeństwo, jaka władza by była, generalnie narzeka na wszystko. Sądzę jednak, że widząc wasze niezmienne frazesy, to ludzie sobie myślą, że "Ok, mogłoby być lepiej, no ale bez przesady z tym narzekaniem". Poza tym bardzo dużej liczbie osób żyje się lepiej, spokojniej. Wyborca patrzy po swoim portfelu, comiesięcznej możliwości realizacji własnych celów a te ma teraz większe. Jak ma ich do siebie przekonać program pt. "rozwalimy wszystko co pis zrobił" ? Po prostu jesteście nawet dla etetowych narzekaczy zbyt "hardkorowi". W przekazie macie wyłącznie wściekłość, jad i destrukcję, program nigdzie się nie przebija. Pewnie efektem będzie to, że w wyborach SLD was wyprzedzi jako opozycja sensowna, bardziej merytoryczna. (2018-08-23 10:17)
wbienkowbienko
+2
Wybacz @mihcik, nie potrzebuję odnosić się do treści wszystkich postów wpisywanych na forum. Nie muszę. Odnoszę do tych, do których chcę. Wolność wyboru taka.

Mój obiektywizm jest taki jak Twój, tylko pewnie funkcjonujemy w innych przestrzeniach :). Jestem otwarty na dialog i nie boję się krytykować tego, co na krytykę zasługuje, ale blokuje się na chamstwo, wylgaryzm, radykalizm i szerzenie nienawiści.

Co do protestów, pewnie nie uczestniczyłeś w żadnym inaczej nie pisałbyś o ludziach w nich uczestniczących tak wulgarnie i z takim "jadem i agresja". Tematy protestów też Ci pewnie "zwisają" bo przecież jak piszę @Valjean dzięki monowładzy "żyje się lepiej, spokojniej". Co tam wolność, praworządność, trójpodział władzy, liberalna demokracja, zawłaszczanie spółek SP, niezależność polityczna mediów publicznych, niezależność polityczna wymiaru sprawiedliwości - przecież to partia ma zawsze rację, jak za komuny.

Mediów liberalnych (choć nie wiem, które podlegaja wg Ciebie tej kategoryzacji) pewnie nie używasz, bo zbyt "lewe", nie patriotyczne (czyt. krytykują działania monowładzy) i wiadomo na czyim sznurku chodzą. A kabarety i niekontrolowane występy "na żywo" zniknęły z TVPIS w pierwszym roku panowania monowładzy po "przywitaniu" Kurskiego w Opolu. Na wszelki wypadek, by nie kusiło.

I skończmy już ten jałowy spór.

(2018-08-23 16:25)
hzt2511hzt2511
0
wbienko jeżeli to twoje zdjęcie to widze że powazny jestes człowiek to odpowiedz mi na pytanie :czemu po blisko trzech latach rządów PiS solidarnej i porozumienia -bo tak to trzeba nazwac, PiS ma takie poparcie w sondażach- które wiadomo że nie są aż tak miarodajne ale są bliskie prawdy jak sie okazuje.tu może uprzedze że sondaże sa nie tylko dla jednej partii ale na różnych serwisach łacznie z niemieckimi i lewackimi mediami, a nie republika i gazeta polska,jeżeli mi rozsądnie odpowiesz po namyśle a nie sztukowo to może zrozumiem.a jeżeli nie to ci w sobote odpowiem. I Jeszcze jedno: nie jestem wyborcą PIS ani nie należe do żadnej z organizacji ,które są przy władzy, tylko jestem realistą i wszystkie media oglądam.a co do samorządu to racje masz że upolitycznienie nie jest dobre.powodzenia w myśleniu. (2018-08-24 18:32)
wbienkowbienko
+1
@hzt2511

Po pierwsze: odpowiedź na to pytanie to temat na rozprawę socjologiczną popartą badaniami społecznymi.

Po drugie: nie wiem, co to jest odpowiedź "sztukowa" :)

Po trzecie (pokrótce z braku miejsca i czasu - tylko wybrane tezy):

Przepis na sukces PiS:

1) Kłamstwo smoleńskie: sianie zamętu poprzez rozpowszechnianie kłamstw i półprawd w celu stworzenia mitu „zdradzonych o świcie”. Ciągłe „dochodzenie do prawdy”, konstytuanta rządów PiS. (BTW, słyszałeś coś o sensownych ustaleniach tzw. podkomisji smoleńskiej?) Część „męczeńska” obecnie już niepotrzebna, zastąpiona jest częścią chwalebną: pomnikami, tablicami, ulicami, rondami i mitem wielkiego prezydenta i „bohatersko poległych”.

2) Kłamstwo propagandowe:

a)sponsoring tzw. mediów "niezależnych" i trolli internetowych finansowanych np.: przez SKOKI (organizację opanowaną przez PiS) i obecnie również przez spółki SP.

b) zawłaszczenie do celów propagandowych mediów publicznych o największym krajowym zasięgu.

c) wskazywanie demokracji liberalnej jako wszelkiego zła, które mogło nasz kraj dotknąć

d) wykreowanie fałszywego obrazu wewnętrznego Polski i Polski w świecie. Wmawianie ludziom, że są ofiarami spisków liberałów i nacisków Brukseli – mających pozbawić Polaków wszystkiego.

e) promowanie syndromu oblężonej twierdzy i poczucia ciągłego zagrożenia z wszystkich stron przed którym tylko PiS wie jak się bronić.

f) o stosowanych technikach propagandowych nie będę więcej wspominał - odsyłam do lektury ZŁA MOWA Michała Głowińskiego. Manipulację medialną PiS opanował wręcz książkowo.

3) Populizm (bardzo chwytliwe narzędzie do wprowadzania rządów autorytarnych):

a)500+ - "program społeczny", a w zasadzie uzależnienie części obywateli w formie klientyzmu.Zarazem wprowadzenie straszaka „oni” wam zabiorą.

b) podzielenie społeczeństwa na "swoich-prawych-patriotów" i "obcych-zdrajców-złodziei". Partia przekazem propagandowym wskaże, kto jest zdrajcą, złodziejem, obcym, a dodatkowo przy tym odpowiednio wskazanych odhumanizuje. Niestety, wielu ludziom porządkuje to obraz świata.

c) tolerowanie radykalnych organizacji nacjonalistycznych i neofaszystowskich (też elektorat ;) ) jako zaplecza do przyszłego rozprawienia się ze "zdrajcami".

d) tworzenie tzw. "silnego państwa" i „właściwej polityki historycznej”. To pierwsze w teorii ma służyć suwerenowi, a praktycznie jest przekazaniem nieograniczonej władzy partii (monowładzy). Ta druga wydajnym mechanizmem manipulacji prawdą historyczną do bieżących celów politycznych.

e) zastępowanie „złej” demokracji liberalnej , nową (starą?) demokracją suwerena (czyli de facto "ludową"). Ta druga ma być teoretycznie formą sprawiedliwości społecznej, praktycznie z historii jest już znana i nie charakteryzuje się wolnością dla obywatela i poszanowaniem jego praw – ale tego suweren nie musi kojarzyć J.

f)o stosowanych technikach populistycznych nie będę wspominał - odsyłam do lektury CO TO JEST POPULIZM? Jana-Wernera Mullera. Strategia PiS pasuje do definicji jak ulał.

No i jak przewidział prorok Kurski w końcu "ciemny lud to kupił".

Kupił bo to lubi.

  • Lubi, gdy ktoś za niego myśli, ktoś za niego decyduje i podsuwa gotowe rozwiązania i „reformy” dla dobra ludu.

  • Lubi, gdy ktoś upraszcza rozumienie świata (czarno-białe, choć to nie jest oczywiste w ustach Kaczyńskiego J ),

  • Lubi, gdy ktoś wskaże mu „wrogów” winnych wszystkim jego nieszczęściom i obroni go przed tymi „wrogami”

  • Lubi otrzymywać „coś” za darmo, bo przecież mu się należy.


Wszystko to dostaje od PiS. W zamian lud musi tylko właściwie zagłosować.

Ponieważ historia niczego nas nie uczy rządy partyjnej monowładzy będą trwały jakiś czas. Nie ma się co oszukiwać, będą chcieli również „zreformować” (czyt. zepsuć) samorząd. W PRL-u państwo funkcjonowało w podobnych strukturach zarządzanych przez partię i też duża część społeczeństwa była zadowolona z tego, co "dostawała" od państwa. Do czasu. Można pisać jak @Valjean, że "bardzo dużej liczbie osób żyje się lepiej, spokojniej. Wyborca patrzy po swoim portfelu, comiesięcznej możliwości realizacji własnych celów a te ma teraz większe". Tylko, że ten ta progresja jest zasługą kilkudziesięciu lat przemian społecznych i ekonomicznych, a przede wszystkim wstąpieniu Polski do UE, a nie 3-letnich rządów PiS. Ale w przekazie propagandowym PiS dla ludu powielana jest kalka: 2015 Polska okradana i w ruinie – cud PiS – 2018 Polska mlekiem i miodem płynąca.

Faktem też jest, że Polska jest krajem, gdzie bardzo dużej liczbie osób „powiewa” niszczenie struktur demokratycznego państwa i mechanizmów kontroli władzy bo myślą, że póki co ich to nie dotyczy. Dla nich nie ma różnicy ustrój państwa dopóki „kura w garnku”. Jak pokazuje historia z czasem „kura” zostaje zjedzona, a gdy się zorientują, że nie ma następnej i że mają za tę zjedzoną zapłacić, to nagle się budzą. Tylko że wtedy będą mieli naprzeciwko „silne państwo”, które będzie służące partyjnej monowładzy, a nie obywatelom ……. Niemożliwe?

Jedyną dobrą rzeczą jest fakt, że PiS w 2015 odcinając się od kontynuacji wszystkiego co „było niepis” pozostawił wdrożenie programu uszczelniania VAT. Program opracowany był przez kilka lat i tak zostałby wdrożony przez kolejny rząd, czy to PiS czy nie PiS, bo był koniecznością w tak zawiłym i przez to nieszczelnym systemie. Ale na tym można było tylko zyskać, choć teraz PiS przypisuje sobie cały splendor. W końcu podniósł Polskę z ruin w niespełna 3 lata :).

Krócej się nie da.

(2018-08-26 14:34)
wbienkowbienko
0
No i oczywiście racja@hzt2511 upolitycznienie samorządu jest uśmierceniem jego idei, funkcji i znaczenia. Tak samo jak upolitycznienie prokuratury, sądownictwa, TK, KRS i SN.

A jednak to się dzieje. (2018-08-26 14:40)
JacekJacek
0
wbienko, świetnie podsumowane

PiS świetnie opanował sztukę robienia ludziom wody z mózgu. Widać to nawet po wpisach jego zwolenników tutaj. Wmówił swoim wyborcom, że "reforma" sądownictwa ma na celu dekomunizację sądów a na czele tej "reformy" postawił komunistycznego prokuratora stanu wojennego :) Najgłośniej krzyczy o potrzebie dekomunizacji w całym kraju a sam przytulił najwięcej komuchów z PZPR. Wyzywa opozycję od donosicieli do Brukseli podczas gdy sam robił dokładnie to samo a może nawet na większą skalę, za rządów PO-PSL. Oskarża wszystkich o uwłaszczenie się na państwowym majątku podczas gdy sam najwięcej skorzystał na tym uwłaszczeniu (koncern RSW - Prasa Książka Ruch, spółka Srebrna... powiedzcie kochani zwolennicy PiS'u jak obecne KC przy Nowogrodzkiej trafiło w ręce PiS'u??? PiS jest najbogatszą partią w Polsce, jedyną posiadającą nieruchomości w Warszawie) itd. itp. (2018-08-27 08:53)
ValjeanValjean
0
Były już tezy, a teraz trochę pytań z faktami.

Czy sądownictwo od uwłaszczenia komuny (upadku nie było) zostało zreformowane i samooczyszczone jak zapowiadał prof. Strzembosz?

Dlaczego luka VAT lawinowo rosła od 2007 roku?

Co do samorządu, to sam prof. Jerzy Regulski nie był zadolowolny z funkcjonowania samorządu, nie tak miało być wg jego założeń, bo stanęło wszystko na głowie. Rady zamiast pełnić funkcje organu kontrolnego wójtów, burmistrzów stały się ich narzędziem do realizacji własnych celów.

Teza, że 500+ jest uzależnieniem społeczeństwa- w państwach zachodnich te uzależniania są zdecydowanie wyższe.

Zgadzam się, że 500+ stało się straszakiem. Od kiedy? Od momentu. gdy PO zapowiedziało, że zlikwiduje program, potem złagodziła ton mówiąc, że na pewno trzeba zmienić zasady itp. Podobnie PO zmieniła becikowe wprowadzone za rządów poprzednich rządów PiS przez LPR, tak zmieniła, że prawie zlikwidowała. Czy to nie Schetyna ogłosił likwidację CBA, IPN i wszystkiego co moze byc niewygodne?

Co do wmawiania, jacy to my ucieśnieni przez UE jesteśmy. Czy domaganie się równego traktowania jest czymś nienaturalnym? Czy tu, bez sławnego już "upolityczniania" jest wszystko ok? Zestawię tu wielki dym, który podniósł się w PE po marszu 11 listopada i ciszę jak makiem zasiał czy to po legalnych marszach w Niemczech neofaszystów w rocznicę śmierci Hessa, unijne czczenie urodzin i myśli Marksa. A może ktoś potrafi wskazać różnice, między kornikiem drukarzem polskim a kornikiem niemieckim?I na koniec straszenie, że "zostanie upolitycznione (cokolwiek)". W kwestiach rządzenia czy to na poziomie samorządu, czy krajowym wszystko jest upolitycznione, no bo jakie ma być, skoro politycy tym pośrednio, bezpośrednio zawiadują? Służba zdrowia jest upolityczniona, wojsko, policja, straż pożarna - wszystko :).

Polityka to przecież, najkrócej ujmując, działanie w sytuacji, w których kierując się odmiennymi interesami poszukuje się kompromisów, służącym osiagnieciu dobrobytu i ładu społecznego. Współpraca w sprawach, które łączą, i konkurowanie gdy cele są sprzeczne.

Aj, się rozpisałem, do pracy wracam, bo POLITYKA firmy nie pochwala takich zachowań :))) (2018-08-28 09:22)
JacekJacek
0
Czy "reformę" sądownictwa przeprowadzaną prze komunistycznego prokuratora gdzie usuwa się sędziów którzy należeli do Solidarnośći (prof. Gersdorf) a promuje się PZPR'owskich aparatczyków (np. sędzia Kryże) oraz uzależnienie sądownictwa od jedynie słusznej partii można nazwać oczyszczeniem???Lawinowy wzorst luki VAT - mit powtarzany jak mantra przez pisowską propagandę i powtarzany przez ich zwolenników. Prawda jest taka, że do uszczelnienia VATu wykorzystywane są w głównej mierze narzędzia wymyślone i wprowadzone za poprzedniego rządu:

-jednolity plik kontrolny

-mechanizm odwrotnego obciążenia VAT na stal, metale szlachetne i elektroniką

-odpowiedzialność solidarna w tzw. towarach wrażliwych

-ograniczenie zwolnienia z posiadania kas fiskalnych

-prawo do rozliczeń kwartalnych w obszarach podwyższonego ryzykaPoniżej przykład w jaki sposób PiSowska propaganda manipuluje w sprawie VATCBA i IPN to w tej chwili narzędzia wykorzystywane głównie do walki z opozycją w dziwny sposób umarzające sprawy ludzi z jedynie słusznej partii. W takiej formie jak funkcjonują obecnie powinny być zlikwidowane.Co do równego traktowania w EU to nie wiem czy Polacy byliby zadowoleni gdybyśmy wreszcie zaczęli być równo traktowani ;) Polska jest największym beneficjentem w historii Unii. Jeśli chodzi o różnicę pomiędzy wycinką puszczy a lasami w niemczech toPuszcza Białowieska to rezerwart przyrody wpisany na listę światowego dzedzictwa UNESCO, ostatni las pierwotny w Europie. Te drzewa dawały sobie radę przez kilkaset lat i nagle teraz zginą jeżeli PiS ich nie uratuje wycinając? Wycinka często odbywała się poza terenami wyznaczonymi, PiS zrobił z puszczy tartak mydląc "suwerenowi" oczy że chodzi o ratowanie przyrody. Szkoda że pisowska propaganda nie wspomina, że poza strefą buforową Niemcy nie walczą z kornikiem w Parku Narodowym „Las Bawarski”. Opisywana przez pisowską propagandę wycinka dotyczy lasów w większości prywatnych. (2018-08-28 11:21)
ValjeanValjean
0
Co do sądownictwa, to zgadzam się z Cejrowskim - Wszyscy won". I z jednej i drugiej strony. Iwulskich, Kryżych i tym podobnych nie powinno być. Dziwne jest, że przy resortowej pani Gersdorf, zawsze pomijany jest fakt, że jako czynny prawnik była aktywnym działaczem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

W odniesienieu do luki vat, załączone przez Ciebie mem z wykresami produkowany przez gazetę wyborczą nie jest dla mnie miarodajny. Wystarcza mi do wyrobienia opini zwykły wykres z gazety wyborczej (załączam).

A z jednolitym plikiem kontrolnym, jaki wniosek należy wyciągnąć, jeśłi mieli takie przepisy przygotowane, to dlaczego ich nie wprowadzali przez wiele lat? Nie przypomina to sytuacji, kiedy ochroniarz, widząc włamanie do ochranianego przez niego obiektu, czeka z interwencją do mometu aż całosć zostanie wyniesiona? Poza tym, rozwiązanie przyjęte przez PO/PSL zakładało trzymanie przez podatnika danych w formie JPK. PIS nakazal przesyłanie tych danych do MF. Żeby JPK mógł działać musi być w MF a nie u podatnika. Tylko wtedy można analizować obie strony transakcji na skale globalna. Czyli załozenie PO/PSL było takie, że tworzymy bazę danych do możliwosci wykrycia przestepstwa, ale skorzystamy z tego kiedy będzie nam wygodnie.

A jeśli chodzi o kornika drukarza to w „Die Welt” napisano, żejedyną znaną dotej pory metodą, żeby zminimalizować zagrożenie kornikiem jest usuwanie zarażonych drzew iwywożenie ich zlasu. Skoro tak, to jaka jest różnica, czy las jest pierwotny, deszczowy czy zaczarowany?

Co do CBA i IPN jako narzędzia, oglądam wszystkie stacje telewizyjne (TVP, Polsat i TVN i jakoś przegapiłem grzanie tematu z "dziwnym umarzeniem". Z drugiej strony mogę podać przykład Przemysława Marchlewicza z pomorskiego PiS zatrzymanego przez CBA i ABW (2018-08-28 15:45)
metasekwojametasekwoja
+1
Tym, którym "powiewa" niszczenie niezawisłości sądów polecam film z 1961 r. "Wyrok w Norymberdze".Ziobro mówi Wam, że jak jestście niewinni nie musicie sią bać. Z tego filmu dowiecie się, że można być świętym, ale jak władza każe krzywo przysięgać na "wroga" władzy to musisz to zrobić, a jak się postawisz to pójdziesz siedzieć, a jego i tak powieszą.Nie cieszcie się, że Was sympatyków władzy to nie dotyczy. Dobrym przykładem jest O.Maksymilian Kolbe. Jego faszyzujące poglądy nie uchroniły go od śmierci z rąk nazistów.(2018-08-28 20:18)
JacekJacek
0
No tak, Cejrowski, faktycznie wybitny autorytet "od wszystkiego" :) Jakoś mało mnie obchodzi człowieka który zrzekła się polskiego obywatelstwa.

Przynależność do SZSP (jeśli wogóle to prawda) to ciężki grzech ale czlonkostwo Piotrowicza w egzekutywie PZPR już jest cacy? Te "dekomunizacyjne" hasła PiS'u są tak absurdalne, że aż nie iwadomo czy śmiać się czy płakać. (2018-08-29 08:36)
JacekJacek
0
Gdyby chcieć "pogonoć wszystkich" to chyba z połowę PiS'u też trzeba by było pogonić. To jest niesamowite jak ta partia uwielbia grzebać w życiorysach swoich oponentów 4 pokolenia wstecz a sama jest ślepa na "swoich" komuchów. Kiedy słyszę o potrzebie "dekomunizacji" od zwolenników PiS to mi się na wymioty zbiera. (2018-08-29 08:39)
JacekJacek
0
I jeszcze kolejne kabaretowe hasło bardzo chętnie powtarzane przez wszystkich zwolenników jedynie słusznej partii: "Resortowe dzieci". Żeby było zabawniej wymyślone przez wnuczka majora SB :))) (2018-08-29 08:45)
ValjeanValjean
+1
Jacku, szkoda, że nie czytasz ze zrozumieniem. Jeśli uważasz, że jabłka są pyszniejsze od gruszek i ja się z tym zgadzam, to jak sądzisz - jesteś dla mnie autorytetem czy nie? Więc nie pisz bzdur o czyichś autorytetach.

Co do grzebania w zyciorysach, to pamiętam akcję #piotrowicze uruchomioną przez PO, no i cóz się wydarzyło, Kukiz zaproponował listę #Rzeplińscy. Nie będe tu jej wklejać, bo jest za dłuuuuuga. Wujek google służy pomocą. A wniosek płynie jeden - niestety z każdej strony są ludzie umoczeni. (2018-08-29 11:17)
JacekJacek
-1
Ale to nie PO wiecznie wrzeszczy o potrzebie "dekomunizacji", to nie PO likwiduje niezawisłość sądownictwa (jedna z podstaw państwa demokratycznego) w imię rzekomej "dekomunizacji", to nie PO idzie na zwarcie z UE ryzykując Polexitem wmawiąjąc wszystkim bzdury że to po to aby usunąć rzakomych komunistycznych sędziów, w końcu to nie PO powierzyło przewodnictwo "reformy" sądownictwa byłemu komunistycznemu prokuratorowi który tak przygotował tą reformę, że cofa nas praktycznie do czasów PRL. Znowu sędziowie będą wydawać wyroki zgodnie z wolą jedynie słusznej partii. (2018-08-29 13:37)
JacekJacek
-1
Poczyniłem ten wysiłek i wygooglałem tych "Rzeplińskich"

Ta niby dłuuuga lista składa się z 23 nazwisk :) Czyli jest krótsza niż "Piotrowicze". Do tego w głównej mierze opiera się na poszlakach a nie na faktach (jeden z cytatów: "podał się dodymisji 7 stycznia 2008, `ze względów osobistych’. Wg `Trybuny’ powodem jego dymisji były materiały znalezione wIPN")

Samo zatytułowanie listy od nazwiska profesora Rzeplińskiego jest strzałem kulą w płot. Owszem był w PZPR ale zrezygnował z członkostwa w 1981r. a później należał do Solidarności. W przeciwieństwie do towarzysza Piotrowicza który był w PZPR do samego jej końca a mentalnie jest tam do dziś. (2018-08-29 13:50)
ValjeanValjean
+1
Ja rozumiem Jacku, że jesteś działaczem PO i taka jest polityka partii, a ja jestem zwykłym obserwatorem i prokuruję wnioski. I jak w pierwszym popełnionym przeze mnie tu wpisie powtórzę, mam wrażenie, że macie dużo kretów w PiS, bo skupiacie się wyłącznie na totalnej walce, przekraczającej kolejne granice. Nie wiem, może macie tajny układ z PiS na stworzenie dwubiegunowej sceny politycznej? Jako zwykły obywatel chciałbym mieć wybór między programami, propozycjami na lepsze jutro. Przypomnę tu tylko oceny samych polityków z PO (Trzaskowski i jeszcze jeden polityk - nazwisko wyleciało z głowy), którzy analizując sukces popracia dla PiS, stwierdzali że powodem jest wykonalność obietnic wyborczych. A ta, we wcześniejszych latach, była jak yeti, każdy słyszał ale nikt nie widział. Ludzie was kojarzą obecnie z hasła "usunąć PiS" a brakuje odpowiedzi/programu co potem? (2018-08-30 15:03)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy