Zaloguj się do konta

Łukasz Kuciński - premiera komiksu profilaktycznego

Redakcja
2020-02-11
Sprawy urzędowo-administracyjne

11 lutego w SP Nr 1 w Sochaczewie w ramach pikniku rodzinnego pod tyt. „Zima za oknem, lato w sercach – nudę zabawą przeganiamy” odbyła się akcja promocyjna komiksu autorstwa Łukasza „Bofzina” Kucińskiego, którego głównym bohaterem jest niejaki Sierżant Socho.

Prezentacji albumu na edukacyjno-profilaktycznym pikniku dokonali m.in. I Zastępca Burmistrza Miasta Sochaczew – Marek Fergiński, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie – Marek Safjański oraz sam autor: Łukasz Kuciński, również znany jako Bofzin. 

Jak mówi o swoim projekcie Łukasz Kuciński:

- Komiks: ,,Sierżant Socho" to najbardziej uniwersalny ze wszystkich moich projektów. Jego nazwisko nawiązuje w oczywisty sposób do nazwy naszego miasta. Tworzyłem komiks z myślą o najmłodszych. Wszystko po to, by potrafili powiedzieć zdecydowane: NIE przestępstwom, kradzieżom, narkotykom, dopalaczom i niebezpiecznym sytuacjom. Publikacja ponadto w przystępny sposób mówi o pracy Policji, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpieczeństwie w szkole, w domu oraz w czasie wolnym od nauki. Dzieci i młodzież dowiedzą się o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, cyberprzestępczości, kontakcie z obcymi osobami, czy zwierzętami, zagrożeniach, jakie niosą alkohol, narkotyki i dopalacze oraz o wielu innych, ważnych sprawach. Wszystko to podane jest w przystępny sposób oprawione w styl cartoon – jedyny, jaki posiada zdolność aneksji naszej osobowości. Każdy album jest personalizowany dla konkretnej osoby. Poza tym jego akcja dzieje się w Sochaczewie, co można zauważyć po obiektach scenografii kadrów. Zwieńczeniem całości jest gra planszowa. A specjalny dodatek zachęci od odwiedzenia turystycznie atrakcyjnych miejsc Sochaczewa i okolic.

Chciałbym przekazać najmłodszym podstawowe wartości, jakie pomogą im w życiu uniknąć niebezpieczeństw. Bo jeśli nie zrobimy tego my – to kto? I jeśli nie teraz – to kiedy?.

Komiks został wydany przez Urząd Miejski w Sochaczewie przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie.

Był to dzień potrójnej premiery. Prócz wspomnianej wcześniej części serii „Sierżant Socho” miała miejsce również premiera albumów: „Sierżant Socho: #2. Castingi do albumów” oraz „Niesamowity Bofzin. #3 Sochaczewskie Karty Komiksowej Przygody”.


zdj. UM Sochaczew

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc