Premiera komiksu oraz debiut filmowy Łukasza Kucińskiego

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Premiera komiksu oraz debiut filmowy Łukasza Kucińskiego  Imprezy cykliczne sochaczew
+6

20 lutego 2020 r. w Centrum Kultury Raszyn odbyła się prezentacja albumu „Historie mieszkańców Raszyna, Falent i okolic”, komiksu dla dzieci „Bitwa pod Raszynem 1809 – chwała polskiego oręża” oraz filmu „Raszyn wczoraj, dziś i jutro”. Publikacje wydane przez Centrum Kultury Raszyn dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia LGD Nadarzyn – Raszyn – Michałowice. Z każdym z tych dzieł silnie związany jest nasz sochaczewianin - Łukasz Kuciński, również znany jako Bofzin.

Jako pierwszy tego dnia głos zabrał Dyrektor CKR Pan Mariusz Smolicha. Przywitał licznie zebranych gości i zaprezentował premierowe albumy. Następnie na dużym ekranie można było zobaczyć fragmenty albumu: „Historie Mieszkańców Raszyna, Falent i okolic”, a wśród nich rysunki Bofzina. Wszystko dlatego, że jego komiks stanowił integralną część samego albumu.

Jednak to nie koniec sukcesów naszego sochaczewianina. Dodatkowo praca Łukasza Kucińskiego okazała się na tyle dobra, że zdecydowano się wydać ją w odrębnym albumie pod osobnym tytułem: „Bitwa pod Raszynem 1809 – Chwała Polskiego Oręża”, który również miał premierę tego wieczora.

Następnie po wyświetleniu slajdów na scenie obok Dyrektora CKR pojawił się wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba, który zaprosił do siebie osoby związane z projektami, wręczając im podziękowania.

Podczas wydarzenia goście obejrzeli także film „Raszyn wczoraj, dziś i jutro”, w którym debiutował Łukasz Kuciński. Bofzin opowiadał w nim o powstaniu komiksu, o raszyńskiej bitwie, począwszy od pomysłu, poprzez szkic i gotowy produkt. Na nagraniu widoczna była również jego rysująca dłoń, nakreślająca główne postaci z tej obrazkowej historyjki. Video zostało wydane także na płycie DVD w niezwykle eleganckiej oprawie.

- To właśnie tu – w Raszynie, pierwszy raz zobaczyłem moje prace na dużym, kinowym ekranie. W formie papierowej wydano go ekskluzywnie. Wieczór ten z pewnością zapamiętam na bardzo długo jako niezwykle miły. Stanowił on dla mnie dowód na uhonorowanie mojego talentu i ciężkiej pracy. Współpraca z tutejszym Centrum Kultury to była czysta przyjemność i zarazem wielka przygoda! Kieruję podziękowania w stronę Pana Mariusza Smolichy i Pani Anny Pluty za profesjonalną pomoc przy realizacji komiksu. Raszyn to urokliwe miejsce, do którego chce się i warto wracać! - mówił Łukasz Kuciński

Zwieńczeniem poniedziałkowego spotkania był koncert „Magia skrzypiec” w wykonaniu zjawiskowej Ilony Perz-Golki, znanej również jako Ylo Violin. Po tym akcencie muzycznym na przybyłych czekał słodki poczęstunek, a prywatne spotkania i rozmowy pozwoliły poznać osobiście osoby, które przy tym dziele pomagały.zdj. Łukasz Kuciński, Centrum Kultury Raszyn

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy