Prewencyjnie wokół dyskoteki

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Prewencyjnie wokół dyskoteki Czarna kronika sochaczew

Noc z soboty 10. na niedzielę 11. listopada - wspólne działania prewencyjne Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i Gostyninie. Policyjnym działaniem objęty został teren wokół dyskoteki we wsi Brzezia. Skontrolowano łącznie 150 pojazdów, ujawniono kilku nietrzeźwych, wystawiono mandaty karne na kwotę 2100 zł.

W ubiegłym roku do dyskoteki w Brzezi wdarło się ok. 30 mężczyzn z kijami baseballowym Niszczyli wszystko co stanęło im na drodze, tak w środku, jak i na zewnątrz, również zaparkowane pojazdy. W wyniku podjętych działań udało się wówczas zatrzymać w Płocku pięciu napastników.
Od tego czasu częstsze są patrole w okolicy tej dyskoteki, zwłaszcza w weekendy, kiedy organizowane są tam zabawy taneczne.
Podczas przeprowadzonych ostatnio działań 6. października przy udziale policjantów z Posterunku Policji w Sannikach oraz patrolu łączonego ze Szczawiny i Pacyny skontrolowano 54 pojazdy. Jak powiedział nam kierownik Posterunku Policji w Sannikach Ireneusz Mrowicki, wylegitymowano wtedy 56 osób, zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców, jeden był w stanie po spożyciu alkoholu, wystawiono 15 mandatów, zatrzymano cztery dowody rejestracyjne. W akcji wzięło udział 6 patroli policyjnych, jeden pojazd nieoznakowany z wideorejestratorem, a także służby kryminalne, które sprawdzały osoby pod kątem narkotyków.

Podobne działania, ale wespół z policjantami z Gostynina i Sochaczewa przeprowadzono w nocy z 10. na 11. listopada. Policjanci z Sochaczewa rozstawili swój posterunek blokadowo-kontrolny we wsi Wszeliwy przy trasie W-577 Gąbin-Łąck-Sochaczew. W akcji wzięło udział 18 policjantów z KPP w Sochaczewie, w tym 8 z Sekcji Ruchu Drogowego, a pozostali z sekcji kryminalnej i prewencji KPP. Ponadto przy trasie ustawiono fotoradar, na miejscu było też dwóch przewodników z psami, w tym jeden do wykrywania narkotyków.
W działaniach prewencyjnych po stronie Gostynina udział wzięło 11 policjantów, w tym 5 z ruchu drogowego. Do dyspozycji był też nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.
Podczas trwających dziewięć godzin działań skontrolowano 133 kierujących, dwóch było w stanie nietrzeźwym, trzech po spożyciu alkoholu. Wystawiono 15 mandatów na łączną kwotę 2100 złotych, 30 osób pouczono. Kontrolowane osoby poddawana, były też testom na obecność narkotyków.

Podczas kontroli gostynińscy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który był w stanie po spożyciu alkoholu. Po wykonaniu czynności policjanci wydali pojazd osobie godnej zaufania, która jechała z kierowcą, a która miała prawo jazdy. Niestety, nietrzeźwy kierowca ponownie usiadł za kierownicą i myślał, że bocznymi drogami dojedzie do celu. Nie udało się. Godzinę później kierowca volkswagena wpadł w ręce sochaczewskich policjantów. Czekają go teraz dwie sprawy w sądzie, kary nie ominie również pasażer, któremu policjanci powierzyli auto.

To pierwsza wspólna akcja policjantów sochaczewskich i gostyninińskich, ale chyba nie ostatnia. W tej mieliśmy przyjemność uczestniczyć i przyjrzeć się pracy policjantów. Podczas akcji na miejscu obecni byli m. in. naczelnicy Sekcji Ruchu Drogowego z Sochaczewa Paweł Dubielecki i Gostynina Dariusz Dudkowski.
Tego typu działania wcale nie mają na celu kontroli jak największej liczby kierowców i ujawnienia nietrzeźwych kierowców. To były typowo prewencyjne działania, które miały uświadomić młodym ludziom, by podczas zabawy nie pili alkoholu, zwłaszcza, kiedy później muszą siąść za kierownicą i odwieźć nierzadko jeszcze znajomych do domu. Finał takiej podróży może być tragiczny w skutkach. Z pewnością każdy z nas słyszał nieraz w mediach o podobnych wypadkach. Stąd te i podobne działania prewencyjne.

A. Syperek


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

użytkownik6116użytkownik6116
0
Żyjemy w cywlizowanym kraju a nie w buszu to twierdzenie większości ludzi ... Niestety prawda jest inna żyjemy w buszu niedługo będą biegać z kosami i róznymi narzędziami ze średniowiecza ... Co może grozić osobie która mogłaby zareagować z pewnością "kijem w łeb". Z pewnością gdyby ktoś zareagował w obronie własnej wykonując też obywatelski obowiązek jednego mniej "ograniczonego umysłowo" spotkałaby go kara za niewłaściwą obrone konieczną - w sądzie udowodniliby , że owa osoba mogła owych wyrostków obezwładnić a użycie broni w obronie własnej osoby była zupełnie niepotrzebna - tak przecież jest w cywlizowanym kraju jakby to powiedział Pan minister sprawiedliwości Ćwiąkalski . Nic bardziej mylnego w Stanach Zjednoczonych osoba która broniła się mogłaby z pewnością użyć broni ... Ponoć żyjemy w normalnym i sprawiedliwym kraju?? Czy w takim kraju latają z kijami bejsbolowymi jak małpy po drzewach ? Czy wymiar sprawiedliwości działa na korzyść bandyty ?? Czy ofiary nie mogą się bronić ?? Owi panowie w czapeczkach i dresikach z pewnością mogą się cieszyć bo gdybyśmy żyli w takiej Korei Północnej - to byłby ich ostatni dzień z życia ... Jednak nawet takiemu krajowi jak Korea Północna nie obca jest sprawiedliwość , niestety u nas te słowo to już przeszłość ...
(2007-11-21 17:55)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy